google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber Detayı
26 Ocak 2020 - Pazar 13:30 Bu haber 1592 kez okundu
 
BEKTAŞ: “ŞEHİRDE BÖYLE HASSASİYETLER ÖNEMLİ”
Zonguldak’ta İdlib için başlayan yardım kermesi sona erdi
GÜNDEM Haberi
BEKTAŞ: “ŞEHİRDE BÖYLE HASSASİYETLER ÖNEMLİ”

Zonguldak Valiliği himayesinde, Zonguldak Belediyesi ve sivil toplum örgütleri işbirliği ile 20 Ocak 2020 Pazartesi günü başlayan, “İdlib’e Yardım Kermesi” sona erdi.
İdlib’e Yardım Kermesi’nin son gününde Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan kermesi ziyaret ederek, 6 gün boyunca kermeste emek veren, bayanlara teşekkür edip, kahve takımı hediye ettiler.
Millet olarak hassasiyetleri olan bir millet olduğumuzu ve yardım duygusunun yüksek olduğunu belirten Vali Erdoğan Bektaş,  katkıda bulunan ve bu kermesin gerçekleşmesinde emeği olan herkese teşekkür etti.
ALAN: “ ZONGULDAK OLARAK, İDLİB’İN YANINDAYIZ”
Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan da, Zonguldak olarak İdlib’in yanında olduklarını hatırlatarak, şu ifadelere yer verdi; “Zonguldak olarak bir aradayız, İdlib’in yanındayız.  Bugün son günü, artık etkinliği sonlandırıyoruz. Beklentimiz üzerinde bir destek oldu. Sağ olsun buradaki hanımefendiler, kardeşlerimiz gönüllü şekilde 6 gün boyunca el emeği, göz nuru kendi elleriyle yaptıkları şeyleri vatandaşlarımız da destek olmak için geldiler, aldılar sağ olsunlar. Maddi destek olan onun dışında battaniye, bot ve gıda yardımında bulunan bütün hemşerilerimize, kurumlara tabi bu işin olmazsa olmazı bütün STK’lara, başkanlarına, yönetim kurulu ve üyelerine Zonguldak olarak çok teşekkür ediyorum. İnşallah yardımlarımız da en kısa zamanda İdlib’e Müslüman kardeşlerimize ulaşacak. Yaralarına bir parça da olsa Zonguldak olarak merhem olacağız. Aynı zamanda dün meydana gelen biliyorsunuz Elazığ ve Malatya’yı da etkileyen depremde vefat eden tüm insanlarımıza başsağlığı diliyorum, ulusumuzun başı sağ olsun Allah beterinden saklasın. Belediye olarak oradaki AFAD yetkilileriyle görüştük, ihtiyaç olduğu anda kendilerine yardım etmek için her anlamda hazır olduğumuzu da bildirdik. Milletimizin başı sağ olsun diyorum. Tekrar bu etkinlikte bizlerle beraber olan STK’ların değerli başkanlarına ve emek veren bir hafta boyunca burada destek olan tüm gönüllü dostlarımıza teşekkür ediyorum. ” dedi.
BEKTAŞ: “BÜTÜNLÜĞÜMÜZÜ KORUDUĞUMUZ SÜRECE ALTINDAN KALKAMAYACAĞIMIZ HİÇBİR DERT OLMADIĞINI DÜŞÜNÜYORUM”
Biz bu şekilde bütünlüğümüzü koruduğumuz sürece altından kalkamayacağımız hiçbir dert olmadığını düşünüyorum  diyen Vali Erdoğan Bektaş ise yaptığı konuşmada, “Ellerinize sağlık teşekkür ediyoruz. Şehirde böyle hassasiyetler önemli. Bu hassasiyetlerin sonuçlar doğurması önemli. Milletimizin duygularını bir şekilde göstermesi gerekiyordu. Çorbada bizim de bir tuzumuz oldu, hele yanı başımızda İdlib’de var olan muhtaçlıklara bir nebze de olsa çare olmak için bir yardım duygusu oluşturuldu ve bir hafta boyunca burada herkes çalıştı. Hem katkıda bulunanlar var, hem de burada bizzat emeği ile çalışan hanımlarımız var ellerine sağlık. Katkısı olan herkese bütün STK’larımıza hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Ayrıca Elazığ’da ciddi bir deprem yaşandı kayıplarımız var, yaralılarımız var. Türkiye seferber oldu. Bizden de UMKE ekiplerimiz gitti. Yaraların kısa zamanda sarılacağına inancımız tam. Zaten millet, gerçekten bir bütün halinde refleks gösterdi, göstermeye de devam ediyoruz. Biz bu şekilde bütünlüğümüzü koruduğumuz sürece altından kalkamayacağımız hiçbir dert olmadığını düşünüyorum. Bu etkinlikte emeği geçen herkese ayarı ayrı teşekkür ediyorum, sağ olsunlar, var olsunlar.” şeklinde konuştu. 
İdlib için düzenlenen yardım kermesinin son gününde, Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, Türk Kızılay’ı Şube Başkanı Aydın Ergenç, Memur-Sen İl Temsilcisi Kamuran Aşkar, Memur-Sen’e bağlı Sağlık-Sen Şube Başkanı Mehmet Ali Kara, Enerji Bir-Sen şube Başkanı Sedat Güngör  ve  İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) İl Temsilcisi İlyas Yazıcı ile sohbet ederek, kermes ile ilgili bilgi alırken, İdlib için toplanan yardım Tırının en kısa sürede İdlib’e yola çıkacağı belirtildi. 

Haber: Çetin ÖZDEMİR

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: BEKTAŞ:, “ŞEHİRDE, BÖYLE, HASSASİYETLER, ÖNEMLİ”,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı