google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber Detayı
09 Ekim 2019 - Çarşamba 15:23 Bu haber 2201 kez okundu
 
BELEDİYE PERSONELİNE SEMİNER DÜZENLENDİ
Zonguldak Belediyesi Personeline Hizmet İçi Eğitim Seminer programları başladı.
GÜNDEM Haberi
BELEDİYE PERSONELİNE SEMİNER DÜZENLENDİ

Türkiye Belediyeler Birliği ve Zonguldak Belediye Başkanlığı işbirliğinde, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’mü çalışmaları kapsamında, Zonguldak Belediyesi personeline hizmet içi eğitim seminer programları başladı.

 

Eğitim Salonu’nda başlayan seminer programının ilk günü, TBB Hukuk İşleri Müdürü Zeliha Mercimek tarafından, ‘Resmi Yazışma Kuralları’ konulu eğitim verildi. Resmi yazışmalarda uygulanacak usul ve esaslarla ilgili kuralların anlatıldığı eğitim seminerinin ikinci gün ise; TBB Dış İlişkiler Uzmanı Yunus Biçer tarafından ‘Protokol Kuralları’ konusu işlendi. Katılımcılara, kamusal yaşamda protokolün anlam ve önemi, protokolün uygulandığı alanlar ve konular, protokolde temel ilkeler ve kurallar, makam protokolü, toplantı protokolü, resmi yazılarda protokol kuralları hakkında bilgiler verildi.

Belediye personeline yönelik düzenlenen eğitim seminer programları; 11 Ekim 2019 tarihinde İçişleri Bakanlığı Eğitim Daire Başkanı Tahir Tekin tarafından 5018 sayılı ‘Kamu Mali Kontrol Kanunu’ konulu ve 18 Ekim 2019 tarihinde İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. Gülgün Karahalil tarafından ‘Halkla İlişkiler’ konulu eğitim semineri programları ile devam edecektir.

Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: BELEDİYE, PERSONELİNE, SEMİNER, DÜZENLENDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı