google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber Detayı
28 Mart 2020 - Cumartesi 12:20 Bu haber 659 kez okundu
 
BELEDİYE SAĞLIK ÇALIŞANLARINA KAPILARI AÇTI
GÜNDEM Haberi
 BELEDİYE SAĞLIK ÇALIŞANLARINA KAPILARI AÇTI

Devrek Belediyesi, ülke olarak zorlu bir süreç geçirdiğimiz bugünlerde yoğun mesai ile çalışan sağlık personellerini unutmadı.

Devrek’te sağlık alanında çalışan doktor, hemşire ve sağlık memurlarını kapsayacak şekilde istirahat edebilecekleri ortam oluşturan Belediyemiz, Devrek Belediyesine ait Konukevinin kapılarını sağlık personellerine açtı.

Virüs salgınlarına karşı özveriyle çalışan sağlık personellerine ücretsiz konaklama imkânı tanıyan Devrek Belediyesi, sağlık çalışanlarının taşıdığı endişeyi en aza indirecek.

Belediye Başkanı Çetin Bozkurt ’un sağlık çalışanlarının endişelerinin gayet doğal olduğunu belirterek onlara destek olmak amacıyla böyle bir uygulama başlattıklarını vurguladı.

Başkan Bozkurt , “ Virüsü yakınlarına bulaştırma endişesi taşıyan ve yakınlarının sağlıklarını tehlikeye atma nedenleriyle evlerine gitmek istemeyen sağlık çalışanlarımıza, Belediyemize ait Konukevimizin kapılarını açıyoruz.

Bizlerin sağlığı için gecesine gündüzüne katan sağlık çalışanlarımızı Konukevimizde ağırlamaya hazırız. Amacımız onları zinde ve dinlenmiş olarak hastalara hizmet vermelerini sağlayarak, bu süreçten olumsuz etkilenme oranlarını ortadan kaldırmak.

Bu zorlu süreci hep birlikte atlatmak istiyoruz. İnanıyoruz ki bu dayanışmanın sonunda ülkemiz tekrar eski sağlıklı günlerine kavuşacak” dedi.

Haber Merkezi

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , BELEDİYE, SAĞLIK, ÇALIŞANLARINA, KAPILARI, AÇTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı