BELEDİYENİN 11 KATIRI EMEKLİYE AYRILDI google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber
15 Eylül 2020 - Salı 11:29 Bu haber 1322 kez okundu
 
BELEDİYENİN 11 KATIRI EMEKLİYE AYRILDI
GÜNDEM Haberi
BELEDİYENİN 11 KATIRI EMEKLİYE AYRILDI

Zonguldak Belediyesi Temizlik  İşleri Müdürlüğü’nde çöp toplama işinde çalıştırılan 11 katır için emeklilik töreni düzenlendi.

Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, Emekliye ayrılan katırların isteyen vatandaşlara verileceğini ve özellikle köylerde oturanlardan talep olduğunu söyledi.

Zonguldak Belediyesi emekliye ayrılan 11 katır için Çaydamar Mahallesi’nde bulunan temizlik işleri müdürlüğü’nde tören düzenlendi.

11 katırın emeklilik töreninde konuşan Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan; “ Bugün gün 11 emekler katırımızı pazar gün itibari ile emekli etmek için buradayız. Coğrafya, kaderdir sözünden yola çıkarak uzun yıllar bizlerle beraber Zonguldak’ın yükünü sırtlayan ve bizlere destek olan emektar katılarımıza artık daha rahat bir yaşam için emekliye ayrılıyorum. Katırlarımızın hepsine  minnet duyuyoruz. Uzun  yıllar, kar, kış demeden yağmur, Çamur demeden sıcak soğuk demeden mesai arkadaşlarımız ile birlikte beş mahallemizde merdivenlerden ve dik bayırlardan gece saat 11:00’de başlayarak günün ilk ışıklarına kadar Zonguldak’ın temizliği için Bizim yükümüzü sırtımızdan aldılar. Biz de şimdi pazar günü itibari ile onların yüklerini sırtlarından alıyoruz.Katırlarımızın hizmet verdiği beş mahallede çöp taksiler hizmet verecek. Bunun için mahallelerimize  70 adet çöp konteynırı kondu. Vatandaşlarımızın 20:25-30 metre çöp dökme mesafelere uzayabilir. Katırlarımızın bu sıkıntıyı çekmemeleri için vatandaşlarımızın 25-30 metre mesafe yürümelerine diyecektir. Vatandaşlarımızdan bu konuda hassasiyet bekliyoruz” dedi.

Katırlar emeklilik yaşamlarını nerede sürdürecekler sorusuna başkanı Selim Alan; “ Bizden emekli olan Katırlarımızda ilgili bazı talepler var. Bize gelen talepleri değerlendirip isteyen gönüllere vereceğiz özellikle köylerden istek var.” dedi.

Emekliye ayrılan katırların yerine çöp taksiler hizmet verecek.

 

Haber: Muhammet KARAPINAR 

Kaynak: Editör:
Etiketler: BELEDİYENİN, 11, KATIRI, EMEKLİYE, AYRILDI,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı