Haber Detayı
12 Şubat 2019 - Salı 16:34 Bu haber 3741 kez okundu
 
BERBERLER DEVLETİ MAHKEMEYE VERDİ
Devrekli berberler ilan edilen Pazar günü tatilinin kaldırılması için Zonguldak Valiliği’ni mahkemeye verdiler. Daha öncede Ereğli İlçesindeki erkek berberler Zonguldak Valiliği'ni mahkemeye vermişlerdi.
GÜNDEM Haberi
BERBERLER DEVLETİ MAHKEMEYE VERDİ

Yürütmeyi durdurmak için Zonguldak Valiliğini mahkemeye veren Ereğli İlçesindeki bazı berberlere ret cevabı verilmişti.  Bayan ve erkek kuaförlerin çoğunluğu tatil günü kararına uyuyor.

Belediyeler, Esnaf ve Ticaret Odaları, Berberler ve Kuaförler Odası Başkanlığı ve Zonguldak Valiliği kararıyla erkek berberler pazar, bayan kuaförler salı günlerini tatil yapma kararı almışlardı. Bazı erkek berberlerin Pazar günü tatil kararına uymadıkları görülüyor.

Zonguldak’ın Devrek İlçe merkezinde faaliyet gösteren erkek berberleri Esnaf ve Ticaret Odaları, Devrek Belediyesi ve Zonguldak Valiliği kararıyla Pazar günü tatil yapma kararı almışlardı. Pazar günü çalışmak isteyen Devrek İlçesindeki berber esnafı tatil kararının iptali için dava açtığı öğrenildi. Daha önce Ereğli erkek berberleri Pazar günü çalışmak üzere yürütmeyi durdurmak için açtıkları davanın ret edildiği ve davanın esastan görüşülmesine devam edildiği öğrenildi.  Devrekli erkek berberlerin açtığı davanın sonucu merakla beklenmeye başlandı.

Haber: Muhammet KARAPINAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: BERBERLER, DEVLETİ, MAHKEMEYE, VERDİ, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı