BEÜ'DE RETROGRAD İNTRARENAL CERRAHİ KURSU
Haber
18 Ekim 2019 - Cuma 10:05 Bu haber 5031 kez okundu
 
BEÜ'DE RETROGRAD İNTRARENAL CERRAHİ KURSU
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve araştırma merkezinde Retrograd İntrarenal cerrahi kursu gerçekleştirildi.
SAĞLIK Haberi
BEÜ'DE RETROGRAD İNTRARENAL CERRAHİ KURSU

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı ve Ürolojik Cerrahi Derneği ile Minimal İnvaziv Üroloji Derneği işbirliğindeki ‘Retrograd İntrarenal Cerrahi Kursu’, Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezimizde başarıyla gerçekleştirildi.

 

Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı Başkanı ve Ürolojik Cerrahi Derneği Başkanı Prof. Dr. N. Aydın Mungan ve Minimal İnvaziv Üroloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Haluk Akpınar’ın açılış konuşmalarıyla başlayan kursun kapsamında,  eğitmenler tarafından; "Güncel Fleksibl Üreteroskoplar ve Donanım,  Erişim Kılıfı ve Preop JJ Stent Kullanımı, RİRC ve Radyasyon, Taş Kırma Cihazları ve Taş Kırma Yöntemleri, Fleksibl Urs’min Ömrünü Nasıl Uzatırım? RİRC Komplikasyonları: Nasıl Kaçınırım?" konulu sunumlarla kursiyerlere güncel bilgiler verildi.

Ameliyathanede kursiyerlere ‘Tek kullanımlık Fleksibl Urs ve Holmium Lazer ile 3-D Fantomlarda RİRC Pratiği’nin de yaptırıldığı kurs çerçevesinde,  tecrübeli cerrahlar eşliğinde canlı cerrahi ile güncel bilgiler, tartışmalı konular ve ileri teknikler ele alındı.

Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: BEÜ'DE, RETROGRAD, İNTRARENAL, CERRAHİ, KURSU,
Yorumlar
Haber Yazılımı