google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber Detayı
28 Mayıs 2020 - Perşembe 19:00 Bu haber 7125 kez okundu
 
BİR BABA EVLADINA BUNU NASIL YAPAR?
GÜNDEM Haberi
BİR BABA EVLADINA BUNU NASIL YAPAR?

-ÖZEL HABER-

Kadına ait zor hikâyeler hemen hemen her gün karşımıza çıkıyor. Ne fiziksel şiddet bitiyor ne de psikolojik! Dünya’nın neresine gidilirse gidilsin, eğer kadınsanız, size şiddeti layık gören birçok insan karşınıza çıkıyor.

Zonguldaklı Esra Çat, aylarca psikolojik şiddete maruz kalmasının ardından eşine sadece ‘Boşanmak istiyorum’ dedikten sonra acıların belki de en ağırı ile karşı karşıya kaldı. Çünkü Türkiye’de ‘Boşanmak istiyorum’ cümlesi bir kadının dövülmesine, vurulmasına hatta öldürülmesine gerekçe olarak gösterilebiliyor. Boşanmak istiyorsa ne yazık ki her şeyi hak etmiş olarak görülüyor.

AYLARDIR ÇOCUĞUNU GÖREMİYOR

Evliliğinde yaşanılan sıkıntıların ardından 8 yıllık eşine boşanmak istediğini söyleyen Çat, bunun bedelini 89 gündür çocuk hasreti çekerek ödüyor.  Esra Çat’ın eşi A.A.Ç., iddiaya göre 89 gündür 4,5 yaşındaki Sare Bukre adındaki çocuğunu kendisine göstermiyor. Anne Çat, aylardır çocuğunun ne yüzünü görebiliyor ne de sesini duyabiliyor.  Boşanmak üzere olduğu eşi tarafından 1 Mart 2020 tarihinde kaçırılan ve sonrasında haber alamadığı çocuğunun hayatından endişe duyan Çat, hasretini evladının kıyafetlerini koklayarak dindirmeye çalışıyor.

“CİĞERİM PARÇALANACAK GİBİ OLUYOR”

Türkiye’deki birçok kadın gibi psikolojik şiddete maruz kalan Esra Çat, eşinin çocuğunu görmek istemesi üzerine Sare Bukre’yi dedesiyle birlikte babasının yanına gönderdi. Dedesi Ahmet Karlı’nın 4,5 yaşındaki Sare Bukre’yi babasına teslim etmesinin ardından, minik çocuktan bir daha haber alınamadı. Sonrasında Esra Çat’ı arayan baba A.A.Ç., ‘Bir daha çocuğundan haber alamayacaksın.’ dedi. İstanbul’da yaşayan Esra Çat, çocuğunun kaçırılmasının ardından Emniyet Müdürlüğü’ne gittiğini ancak 89 gündür bulunmadığını söyleyerek, pandemi sürecinin bu tür olayları sekteye uğrattığı cevabını aldı.  ‘Üzerinden çıkarıp gönderdiğim kıyafetini kokladığım zaman ciğerim parçalanacak gibi oluyor. Bir anneye bu yapılmaz.’ diyerek yüreklere dokunan Çat, aynı zamanda ailesinin ve kendisinin ölümle de tehdit edildiğini söylüyor.

“DAYANACAK GÜCÜM KALMADI”

Çocuğunun kaçırılmasıyla pandemi sürecinin aynı dönme denk gelmesinin çocuğunun bulunmasını geciktirdiğini söyleyen Esra Çat, yetkililere seslenerek, “Çocuğumun bulunması için lütfen gereken yapılsın. Dayanacak gücüm kalmadı. Gün saymayacağım diyorum ama diğer gün yine gün saydığımı fark ediyorum. Gitmediğimiz, başvurmadığımız kimse kalmadı. Lütfen çocuğumu bulun. O henüz annesine muhtaç. Babasının psikolojik sorunları var. İntihara kalkışmış birinin çocuğa sağlıklı bir şekilde bakabilmesi mümkün değil.” dedi.

Aslen Erzurumlu olan ancak Ankara’da çok sayıda yakını bulunan A.A.Ç.’nin, iki ilde olabileceği üzerinde duruluyor.

Haber: Fadime YILMAZ ELMA

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: BİR, BABA, EVLADINA, BUNU, NASIL, YAPAR?,
Yorumlar
Haber Yazılımı