google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
BUNALTICI SICAK ALTINDA İDMAN!
BUNALTICI SICAK ALTINDA İDMAN!
Haber Detayı
14 Nisan 2017 - Cuma 13:39 Bu haber 8038 kez okundu
 
‘Birçok sebebimiz var’
Karaduman’dan, Halk Sağlığı’na “Evet” ziyareti
SİYASET Haberi
‘Birçok sebebimiz var’

AK Parti Merkez ilçe Başkanı Metin Karaduman, referandum çalışmaları kapsamında “evet” için destek ziyaretlerini sürdürüyor. Karaduman, Zonguldak Halk Sağlığı Müdürü Dr. Fatih Akça’yı ziyaret ederek, yeni anayasa ile ilgili düşüncelerini anlattı.

HABER:Çetin ÖZDEMİR

AK Parti Merkez ilçe Başkanı Metin Karaduman, 16 Nisan Pazar günü yapılacak anayasa değişikliği halk oylaması öncesinde “Evet” için destek ziyaretlerini sürdürüyor.

AK Parti Merkez ilçe Başkanı Metin Karaduman, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Zonguldak Halk Sağlığı Müdürü Dr. Fatih Akça’yı ziyaret ederek, yeni anayasa ile ilgili bilgi verdi.

Yaklaşık 40 günden beri mahalle, köy ve beldelerde referandum çalışmalarının sürdürdüklerini ve yeni anayasanın 18 maddesini vatandaşlarla paylaştıklarını ifade eden Karaduman, geçmişte yaşanılan sıkıntıların tekrar yaşanmaması için “evet” demeleri konusunda birçok sebeplerinin olduğunu vurguladı.

KARADUMAN: BİRÇOK SEBEBİMİZ VAR TABİİ Kİ BU ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİNE EVET DEMEMİZ İÇİN

Cumhurbaşkanı hükümet sistemi ile Türkiye’nin daha da güçleneceğini söyleyen Karaduman, “AK Parti Merkez ilçe Başkanlığı olarak kurumlarımızı ziyaret ediyoruz. Öncelikle il müdürlerimizi, daha sonra kurumda çalışan personel arkadaşlarımızı halk oylaması ile ilgili kafalarında bir tereddüt, bir soru işareti varsa bunları cevaplandırmak üzere bu tip gezileri yapıyoruz. Hazlı bir şekilde Zonguldak’a yaklaşık 40 günü geçti mahalle, köy ve beldelerimizde yaptığımız programlarla halk oylamasının ve anayasa değişikliğinin 18 maddesini anlatmak için gayret ve mücadele gösterdik inşallah Pazar günü Zonguldak halkımız da ülkemizi çok önemli derecede ilgilendiren halk oylamasına sandıkta iyi bir cevap verecektir diye düşünüyoruz.

Tabi bu 18 maddeyle ilgili yaşadığımız sıkıntılar, bu mevcut sistemle hem milletimizi, hem ülkemizi geriye getirirken, yeni önerdiğimiz Cumhurbaşkanı hükümet sistemi de geçmişte yaşadığımız siyasi krizleri ve ekonomik krizlerin, vesayet unsurlarını bize göstermeyecek. Özellikle bürokraside çektiğimiz sıkıntılar yıllardır her kes tarafından gözüküyor. Koalisyonlu dönemlerde her hangi bir üçlü kararname ile atanacak müdürler konusunda hep sıkıntı yaşanmıştı. Çünkü koalisyonu kurduğunuz zaman Bakan farklı düşüncede farklı partiden, Başbakan farklı düşüncede farklı partiden, Cumhurbaşkanı farklı düşüncede olduğu zaman bir tane il müdürü veya üst düzey bürokratı atamak için üçlü kararname ile zaman kaybına sebep oldu. Biz bunları artık yaşamak istemiyoruz diyoruz. Birçok sebebimiz var tabii ki bu anayasa değişikliğine evet dememiz için biz bunları gittiğimiz her noktada anlattık. Ama Pazar günü muhakkak Zonguldak halkımızın ve bütün Türkiye’deki milletimizin sandığa gidip geçmişte yaşadıkları sıkıntıları göz önüne getirip, ondan sonra bu 18 madde ile ilgili içeriklere baktıkları zaman ne için evet diyeceği ortaya çıkıyor. Ülkemizin daha güçlenmesi için milletimizin daha güçlenmesi için sandıkta hep birlikte evet deyip güçlenen Türkiye’ye birlikte destek vermemiz gerekir düşüncesiyle biz gittiğimiz yerlerde bu konuları paylaşıyoruz. Ben ülkemiz ve milletimiz için inşallah Pazar günü gelecek yarınlarımız aydınlık olacaktır diyorum” dedi.

AKÇA: DESTEK İSTEYEN HASTALARIMIZA  HİZMET VERECEĞİZ

Yeni anayasa değişikliği referandumu günü Halk Sağlığı’na bağlı Evde Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Merkezi tarafından, evde sağlık hizmeti verilen hastaların oy kullanmak için sandık başlarına taşıma hizmeti vereceklerini belirten Halk Sağlığı Müdürü Dr. Fatih Akça ise yaptığı konuşmada,“Hepimizin malumu 16 Nisan Türkiye için önemli bir gün. Milletimizin iradesinin tecelli etmesi için de bizim Evde Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Merkezimizde bir çalışma yaptık, Sayın Bakanımızın talimatı doğrultusunda. Evde sağlık hizmeti verdiğimiz yaklaşık 2 bin 200 hastayı tek tek arayarak iradesini yansıtmak isteyen hastalarımızın bize ihtiyacı olan destek isteyen hastalarımıza bir hizmet vereceğiz. Yaklaşık 4-5 gündür bu koordinasyon için çalışıyoruz özellikle evde sağlık hizmeti alan ve sonrasında hastanede yatan ve daha da ötesinde kronik hastalığı olup oy kullanmaya gidemeyeceğini ifade eden hastalarımıza biz koordinasyon merkezi olarak yardım edeceğiz. Pazar günü referandumun bitimine kadar koordinasyon merkezimizde çalışıyor olacağız bütün ekiplerimizle birlikte. Çok ciddi bir hazırlık yaptık, araç filomuzu, bütün personelimizi bu iş için koordine ediyoruz. Milletimizin iradesinin yansıyacağı inşallah çok güzel günler olacağını düşünüyoruz. Ülkemizin geleceği için inşallah güzel şeyler olacak” diyerek, AK Parti Merkez ilçe Başkanı Metin Karaduman ve ekibine teşekkür etti.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘Birçok, sebebimiz, var’,
Haberin Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı