BİZ BU FİLMİ ÇOK GÖRDÜK
Haber
23 Şubat 2021 - Salı 11:10 Bu haber 660 kez okundu
 
BİZ BU FİLMİ ÇOK GÖRDÜK
Vatandaşın gıdasına el koyanlar, şimdide ekmeğine göz koydu!
GÜNDEM Haberi
BİZ BU FİLMİ ÇOK GÖRDÜK

Tüketici Hakları Derneği Zonguldak Şube Başkanı Ali Topaloğlu Zonguldak’ta ekmeğe yapılan yüzde 33’lük zamma tepki gösterdi.

Ekmeğe yapılan zammın kabul edilemez bir durum olduğunu kaydeden Topaloğlu, ‘Ekmeğin gramajını artırdık’ diyerek vatandaşın kandırıldığını söyledi.

Ekmeğe yapılan zammın kabul edilemez bir durum olduğunu belirten Tüketici Hakları Derneği Şube Başkanı Ali Topaloğlu, yaptığı açıklamada şunları ifade etti.

“EKMEĞE ZAM YAPILAMASI KABUL EDİLEMEZ BİR DURUMDUR”

“Esnaf Odaları Başkanı tüketicilere müjdeli haber vererek, ekmek gramajını 10 artırarak ekmek fiyatını 1.5 TL'den 2 TL'ye çıkardıklarını söylemiştir. Ekmeğe 33 Yapılmıştır.

‘Ekmeğin gramajını artırdık’ diyerek vatandaş kandırılmaktadır. Biz biliyoruz ki kısa bir süre sonra sessiz sedasız ekmek gramajı küçülecek yine aynı gramajdan satılacaktır. Yanı ekmeğe gramaj küçülterek gizli zam yapılacaktır. Biz bu filmi çok gördük.

İktidarın fiyatları düşürme söylemlerinin de ne kadar anlamsız olduğu da bu şekilde ortaya çıkmış oldu. Dövizin düşmesine rağmen fiyatların artırılması gerçekten anlaşılır değildir. Aslında biz tüketiciler fiyatların düşmesini beklerken vatandaşın temel tüketime ulaşmasının kolaylaşmasını beklerken. Ekmeğe zam yapılaması kabul edilemez bir durumdur.

Bu zam derhal geri alınmalıdır. Umarız, Sayın Vali bu duruma müdahale eder, zammın uygulamasını iptal eder. Biz Tüketici örgütü olarak konunun takipçisi olacağız” diye tepki gösterdi.

Haber: Çetin ÖZDEMİR

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: BİZ, BU, FİLMİ, ÇOK, GÖRDÜK,
Yorumlar
Haber Yazılımı