Haber Detayı
29 Mayıs 2019 - Çarşamba 16:38 Bu haber 3129 kez okundu
 
“BİZ İŞİMİZE BAKIYORUZ”
SİYASET Haberi
“BİZ İŞİMİZE BAKIYORUZ”

AK Parti il Başkanı Zeki Tosun ve Merkez ilçe Başkanı Mustafa Çağlayan düzenledikleri basın toplantısında “birlik ve beraberlik çağrısı” yaparken, son günlerin gündemdeki yerini koruyan ve adına “Yeniçerililer grubu” denilen, muhalif grubun, Belediye Başkanı Ömer Selim Alan’ı da içine alarak sosyal medyada yapılan paylaşımlara cevap verdi.

Toplantıda ilk konuşan AK Parti Merkez ilçe Başkanı Mustafa Çağlayan, tüm teşkilatlarla birlikte uyum içerisinde çalıştıklarını, Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan’ın tüm projelerine destek verdiklerini ve vereceklerini belirterek, birlik çağrısı yaptı.

AK Parti il Başkanı Zeki Tosun’da, gazetecilerin sorularını yanıtlayarak, “basında yazıldığı gibi birilerinin söylediği gibi biz Facebook’la, Tiwitter’le bu partiyi yönetmiyoruz” dedi.

ÇAĞLAYAN: ARTIK HİZMET VAKTİDİR

“Zonguldak için bir ilk olsun birlik olsun” diyerek sözlerine başlayan AK Parti Merkez ilçe Başkanı Mustafa Çağlayan, “31 Mart yerel seçimlerini halkımızın teveccühü, tüm teşkilatımızın, adayımızın ve gönül verenlerimizin gayreti ile kazandık. Öncelikle halkımızın teveccühü ve güvenine teşekkür ediyoruz. Seçim döneminde, üstün gayret gösteren, İl başkanımıza, milletvekillerimize, kadın ve gençlik kollarımıza, önceki ve şimdiki tüm yöneticilerimize, il genel ve belediye meclis üyesi adaylarımızın tümüne, mahalle, belde ve köy teşkilatlarımıza gönülden destek veren tüm hemşerilerimize teşekkürü bir borç biliyoruz. Artık hizmet vaktidir. Gerek seçim döneminde sözünü verdiğimiz projeler, gerekse şehrimizin beklentilerini hayata geçirme vaktidir. Bilinmelidir ki, plansız olarak, çok çalışmak hedefe ulaştırmaz. Bu yüzden planlı, akılcı, kararlı ve disiplinli çalışarak hedefe varmalıyız. Şehrimiz için ortak akıl ile oluşturulacak ana plan yapılması zorunludur. Önce Zonguldak diyerek tüm paydaşların bu sürece destek vermesi önceliğimiz olmalıdır. Hep birlikte Yeni Zonguldak diyerek yola çıkan Belediye Başkanımıza, yapılacak olan Ana Plan’da 1 fikrim var diyerek, parti ayrımı olmaksızın, tüm siyasetçilerimizin, akademisyenlerimizin, ticaret ve meslektaşlarımızın, esnafımızın, sivil toplum kuruluşlarımızın, şimdiki ve daha önce görev yapan belediye başkanlarımızın ve meclis üyelerimizin, gazetecilerimizin katkı sunması, şehrimiz için çok önemlidir. Şehrimizin, ulaşım, kamu hizmetleri, istihdama yönelik teşvik ve arazi kullanımı, rekreasyon ve kentsel dönüşüm planlarını uzun vadeli olarak yapmasından, valiliğimizin, belediyemizin, üniversitemizin, kamu kurumlarının yanı sıra şehrin sahiplerinin de söz sahibi olması için çağrı yapıyoruz. Tüm hemşerilerimizi; Zonguldak ortak paydasında buluşmak, fikirlerimizi olgunlaştırmak, neyin, nereye yapılması gerektiğine karar verebilmek için bu sürece destek olmaya katkı vermeye davet ediyoruz. Belediye Başkanımız Syn. Dr. Ömer Selim Alan Belediyeciliğinin rutin işleri olan, yol, kanalizasyon vs. gibi hizmetleri şehrimize yakışır bir biçimde yaz sezonu içinde gerçekleştirecektir. Bizlerde Zonguldaklı olarak belediyemize destek olmalıyız. Hangi projenin, nerede olması gerektiğine, tabi ki tam mutabakat sağlanamayabilir. Bu tür durumlarda Önce Zonguldak diyerek ortak akıl ile Mahalli müşterek faydada buluşmak en doğru karar olacaktır. Şehrimizin tüm paydaşlarının, hassasiyet ve özenle bu çağrımıza kulak vereceğine olan inancımızla, hemşerilerimizin, önümüzdeki Kadir gecelerini tebrik eder, Ramazan Bayramının, birlik, beraberlik ve huzur içinde geçmesi dileği ile saygılar sunarız” dedi.

TOSUN: BU FOTOĞRAFTAN BENCE BİR FOTOROMAN YAZMANIN HİÇBİR ANLAMI YOKTUR

Son günlerde gerek yerel basında, gerekse sosyal medyada yapılan haber ve paylaşımlara ince mesajlar veren ve görevlerinin başında olduklarını ifade eden AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, ise şu ifadelere yer verdi.  

“Basında biz de bazı şeyleri okuyoruz. Bizi bir derdimiz var. Zonguldak derdimiz. Zonguldak’ta 10 yıl sonra bir belediyeyi kazandık ve Zonguldak’ta güzel şeyler yapmak bunu da teşkilatlarımız ve Belediye başkanımızla beraber yapmak bizim tek derdimiz bu. Teşkilatlar, teşkilatçılık görevi yapar, belediye başkanı da belediye başkanlığı görevini Zonguldak halkını mutlu etmek için verdiğimiz sözleri yerine getirmek için çalışıyor Belediye Başkanımız Dr. Ömer Selim Alan. Biz işimize bakıyoruz, basında çıkanlara takılmıyoruz. Bizim hedefimiz Zonguldak’ı daha yaşanılabilir bir kent haline getirmek, insanların mutlu olmasını sağlamak bunu da hep beraber yapacağız. Bizim gayretimiz bu yöndedir. Biz basında çıkanlara aldırış etmeden önümüze bakıyoruz. Dedik ya başta bir devamız, bir derdimiz var dedik. Biz derdimize ve davamıza sahip çıkarak, Zonguldak’ı daha güzel bir kent haline getirmeye hep beraber çalışıyoruz.

Biz kurumsal bir partiyiz AK Parti olarak. 17 yıldan beri iktidarda olan bir partinin teşkilat mensuplarıyız. Bizim bir teşkilat yapımız var. Teşkilat başkanımız var. Bizim il başkanlarının, ilçe başkanlarının göreve gelmesi teşkilat başkanları vasıtasıyla olur, kongrelerimizle olur önümüzdeki zamanda kongrelerimiz var. Bunların dışında olan şeyler veya basında yazılanlar veya Belediye başkanımızın gidip teşkilat başkanımızı ziyareti rutin bir ziyarettir. Teşkilat başkanımız şu anda İstanbul’da, yarın da ben gideceğim yanına, beni çağırdılar yani bunlar İstanbul’daki seçimlerle ilgili konular. Arkadaşımız başkanımızla İstanbul’a gittiği zaman orada teşkilat başkanımızı ziyaret etmiştir bu fotoğraftan bence bir fotoroman yazmanın hiçbir anlamı yoktur. Teşkilat burada, ilçe başkanı burada, kademe başkanı, il başkanı da burada. Ben geçen hafta da il başkanları toplantısına katıldım, bu şekilde basında yazıldığı gibi birilerinin söylediği gibi biz Facebook’la, Tiwitter’le bu partiyi yönetmiyoruz. Biz işimize bakıyoruz, bizim bir hedefimiz var ilçe başkanımızla kol kola verdik Zonguldak’ta iyi şeyler yapmak, bunun içine Belediye Başkanı da dahildir. Vekillerimizle hep beraber bu işleri yapmaktır. Başkanımız da döndüğü zaman inşallah kendisi de bu konularla ilgili bir açıklama yapacaktır.  Biz kurumsal bir partiyiz, biz teşkilatımıza bağlıyız. Teşkilatımız bize git der gideriz, kal der kalırız. Çünkü bizim teşkilatçılık terbiyemizde bu vardır ama böyle hiçbir şey olmadan, Ankara’da veya Teşkilat başkanı ile konuşulmadan bunların Facebook’ta yazılması doğru değil. Burada 10 yıl sonra merkezde bir Belediye Başkanlığı kazanılmış, ilçe başkanımız merkezdeki Belediye başkanlığı ve 3 belde belediyenin kazanılması noktasında bütün teşkilatlarımız, kadın kollarımız, gençlik kollarımız, milletvekillerimiz kime ne görev verdiysek hepsi çalışmış, burada bir Belediye kazanılmış ve şimdi burayı birileri karıştırmaya çalışıyor. Biz buna asla müsaade etmeyeceğiz. Böyle bir şey yok. Biz işimize bakıyoruz, biz insanların bu şehirde mutlu olması, bu şehirden göç etmemesi için ne gerekiyorsa Belediye başkanımızla beraber yapmak için bu göreve talip olduk” diye konuştu.

ÇAĞLAYAN: BAZILARI ARAYA FİTNE SOKUP KAVGA ÇIKARMAK İSTİYOR ONLAR AVUÇLARINI YALARLAR

31 Mart seçimlerinde 10 yıl sonra Zonguldak Belediyesi’ni kazandıklarını belirten Çağlayan, araya fitne sokup partiyi karıştırmak isteyenlere “avuçlarını yalarlar” diyerek şunları söyledi.

“Allah’a şükürler olsun ki, bizler iki dönem sonra Zonguldak Belediyesi’ni kazanmış bir ekibiz. Aynı zamanda yine söylediği gibi merkezde de 3 tane beldemizi kazanmışız. Allah bize bu onuru yaşattı. Bunun için öncelikle biz şükrediyoruz. Vatandaşımıza da teşekkür ediyoruz. Fakat şöyle bir durum söz konusu, ben 1,5 yıl önce il başkanımızın oluru ile Merkez ilçe başkanı oldum o günden bu güne kadar benim başarılı olmam için il başkanımız inanılmaz derecede destek olmuş, inanılmaz derecede önümüzü açmış, bize ağabeylik, babalık yapmış. Şimdi ayın şekilde Belediyeyi kazanmışız, şimdi araya bazıları fitne sokup kavga çıkarmak istiyor onlar avuçlarını yalarlar. Biz nasıl ki, seçim onurunu yaşamışsak Zonguldak Belediye Başkanımızın yapacağı hizmetlerle de şehre hizmet etme onurunu ve gururunu yaşamak istiyoruz. Onun için de Merkez ilçe olarak il Başkanımızın sarsılmaz kaya gibi arkasındayız. İl ve Merkez ilçe olarak da Belediye Başkanının da başarılı olabilmesi için sarsılmaz kaya gibi de arkasındayız bu böyle bilinsin. Araya fitne sokup kavga çıkartmak isteyenler de, buradan kendi payına düşeni alsın” şeklinde konuşan Mustafa Çağlayan, “Bir yandan birlik çağrısı yaparken, bir yandan ayrılıkçı ifadeler kullanmak AK Parti’nin idarecilerine yakışmaz. Biz öyle gruplar, böyle gruplar tanımıyoruz. Bu zamana kadar görev yapmış bazı insanlar vardır, insanlar fikir ayrılığı yaşar, fikir ayrılığı yaşamasa aynı tip oluruz. Bu çok doğaldır, bu çok normaldir. Fikir ayrılıkları muhakkak olacaktır. Beni herkes sevmeyebilir, bu koltuğun taliplisi de çok olabilir. Bunların zamanları vardır ama gördük takip ettik, fakat böyle ‘Yeniçerililermiş’ bunlar şık, hoş ifadeler değil. Biz parçalanarak giden değil, birleşerek, bütünleşerek büyüyen bir partiyiz. O yüzden bizim çağrımız, herkese birlik çağrımızdır. Herkese hizmet çağrısıdır. Birlik içerisinde olursak eğer dirlik olur ve bu şekilde Zonguldak’a bir hizmet kazandırma şansımız olur. O ifadelerle, başlıklarla biz Sayın il Başkanımızın da dediği gibi çok ciddiye alıp da bunlarla hareket eden bir yapıda değiliz” dedi.

Haber: Çetin ÖZDEMİR

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “BİZ, İŞİMİZE, BAKIYORUZ”,
Yorumlar
Haber Yazılımı