0
Haber Detayı
30 Ekim 2018 - Salı 15:05 Bu haber 2018 kez okundu
 
“BİZ MADENCİ TAKIMIYIZ”
Zonguldak Kömürspor Kulüp Başkanı Süleyman Caner, Karaelmas Kemal Köksal Stadyumu’nda oynanan Tuzlaspor müsabakası ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.
SPOR Haberi
“BİZ MADENCİ TAKIMIYIZ”

TFF 2. Lig Kırmızı Grup ekiplerinden Zonguldak Kömürspor, sezonun 10’uncu haftasında kendi sahasında oynadığı Tuzlaspor müsabakasından 1-1 eşitlikle ayrıldı. Oldukça olaylı geçen karşılaşma ile ilgili Zonguldak Kömürspor Kulüp Başkanı Süleyman Caner açıklamalarda bulundu. Başkan Caner, hakemin verdiği kararları eleştirerek, gerekli şikâyetleri yapacaklarını belirtti.

 “MAALESEF OLMAYAN BİR PENALTI ÜRETİLDİ”

Hakem kararları ile ilgili tepki gösteren Başkan Süleyman Caner, “Bu hafta Tuzlaspor maçına gayet güzel bir futbolla başladık. 3-0 önde götürüyorduk maçı maalesef olmayan bir penaltı üretildi. Bu penaltının görüntüsünü herkese gösterdik hakem camiasından da olsun, penaltı olmadığına herkes yüzde doksan kanaat verdi. Maçın hakemi ise bunu penaltı olarak neticelendirdi. Onun neticesinde de tansiyon gerildi. Ardından rakip takımın oyuncuları teknik direktörümüze ağzı alınmayacak sözler kullandı. Tansiyon daha çok yükseldi.” dedi.

“HAKEMLE İLGİLİ ŞİKÂYETLERİMİZİ YAPACAĞIZ”

 Müsabaka öncesinde Tuzlaspor yönetimi ile hakemlerin bir araya gelmesi konusuna değinen Başkan Süleyman Caner, “Tuzlaspor bir açıklama yapmış basından okudum. Eğer bu açıklamayı yapmışlarsa çok talihsiz bir açıklama. Haberde Zonguldakspor yönetiminin maçtan önce hakemlerle bir araya geldiğini yazmış. Bunları kendilerine aynen gönderiyorum. Ben göreve geldiğim günden beri Zonguldakspor hiçbir şekilde hakemlerle bir araya gelmemiştir. Bu tür diyaloglara gelmedik. Belki kendilerinde öyle bir şey varsa bizlere yansıtmaya çalışıyorlar. Tuzlaspor’un yapmış olduğu açıklamayı kınıyorum. Öyle bir şey olsa Tuzlaspor’a olmayan penaltıyı vermez. Resmen 3 puanımız gasp edilmiştir. Kırmızı kartlar da cabası. Nasıl Zonguldakspor hakemlerle oturmuşlar. Zonguldakspor büyük bir camia. Emeğin kıymetini en iyi bilen biziz. Biz madenci takımıyız. Hakkımızı sonuna kadar arayacağız. Hakemle ilgili şikâyetlerimizi yapacağız.” şeklinde konuştu.

TERZİ ÇÖZÜM ARIYOR

Kırmızı kartların takımı olumsuz yönde etkilediği konusu üzerinde duran Zonguldak Kömürspor Kulüp Başkanı Süleyman Caner, “Zonguldak Kömürspor Kulüp Başkanı Süleyman Caner, hakemin verdiği kırmızı kartların takımı parçaladığını söyleyerek, ‘’Sakatlarımız var. Kaleci sakat Kamil sakat. Bunlar üst üste geldi. Hakem arkadaşımızın gösterdiği kırmızı kartlar var. Onun göstermiş olduğu kırmızı kartlar takımı parçaladı. Defansımız yok. Teknik Direktörümüz Cahit Terzi ile görüştük buna bir çözüm arıyor. İnşallah en iyisini bulmaya çalışıyor. En iyisini ortaya koyacaklardır. Yedek olan oyuncularımızda ellerinden geleni yapacaktır.” İfadelerine yer verdi.

“BİR ZONGULDAKLIDAN DAHA FAZLASINI YAPTILAR”

Vali Ahmet Çınar’ın gidecek olması kendilerini üzdüğünü ifade eden Caner, “Valilerimiz atanmış bürokratlar olmalarına rağmen benim görev yaptığım süre içerisinde. Zonguldakspor’a ellerinden gelenin fazlasını yaptılar. Bir Zonguldaklıdan daha fazlasını yaptılar. Sayın Valimiz Ahmet Çınar’ın gitmesi bizleri derinden üzdü. Çünkü kendisi Zonguldakspor’a yapmış olduğu kampanyalarla büyük destek de bulundu. İnşallah yeni gelen Valimiz Zonguldak için hayırlı olur. İnşallah Zonguldak’ın markası Zongudakspor’a da destek verecektir.” dedi. Haber: Fadime YILMAZ ELMA

Haber: Fadime YILMAZ ELMA

Kaynak: Editör:
Etiketler: “BİZ, MADENCİ, TAKIMIYIZ”,
Yorumlar
Haber Yazılımı