BÖLGE BİRİNCİLİĞİ İÇİN MÜCADELE EDECEKLER google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber
23 Kasım 2020 - Pazartesi 17:59 Bu haber 928 kez okundu
 
BÖLGE BİRİNCİLİĞİ İÇİN MÜCADELE EDECEKLER
SPOR Haberi
BÖLGE BİRİNCİLİĞİ İÇİN MÜCADELE EDECEKLER

Türkiye Tenis Federasyonu tarafından düzenlenen 18 Yaş Altı Türkiye Takımlar Tenis Şampiyonası’nda ikinci aşamaya geçiliyor. İllerde yapılan il şampiyonluklarının ardından her ilin birincisi 23-26 Kasım tarihlerinde Akdeniz, Karadeniz, İç Anadolu, Marmara, Ege ve Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde oynanacak müsabakalarda kendi bölgelerinin şampiyonu olmak için mücadele edecekler. Bölge şampiyonu olan takımlar daha sonra yapılacak olan Türkiye Şampiyonluğu final gurubuna katılmaya hak kazanacak.

Ekim ayının sonunda Zonguldak'ta yapılan 1. aşama müsabakalarında il şampiyonu olan Zonguldak Tenis Deniz Spor Kulübü kadın ve erkek takımları 22 Kasım pazar günü kulüp yönetim kurulunun kendilerine tahsis ettiği özel araçla Karadeniz Bölgesi maçlarının oynanacağı Samsun'a hareket etti. 69 yıllık parlak bir tarihe sahip olan Zonguldak Tenis Deniz Spor Kulübü’nün flama ve bayraklarıyla donatılan takım aracı ile Samsun'a giden kafilede Antrenörler M.Salih Yıldız ve Altuğ Çetintaş'ın yanı sıra şu sporcular bulunuyor:

Kadın Takımı: Sıla Özer,Sude Naz Topuz,İpeksu Saka,Ecem Tatar

Erkek Takımı:M.Bartu Güçlü,Arda Kızgut,Ege Tekin,N.Kaan Olgun

BAŞKAN ÖZÇEP: "ZONGULDAK KENTİNİN KULÜBÜYÜZ"

Zonguldak Tenis Deniz Spor Kulübü’nün Başkanı Çetin Özçep yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Zonguldak Tenis Deniz Spor Kulübümüz kuruluş tarihi olan 1951 yılından beri 69 yıldır Zonguldak kentini en iyi şekilde temsil etmekte ve bu kentin halkına hizmet vermektedir. Kulübümüz herkese açıktır, hizmetlerimizden ve sportif çalışmalarımızdan arzu eden herkesi yararlandırmak ve tenis sporunu sevdirmek Kulübümüzün başlıca hedefidir. Sadece üyelere hizmet veren bir kulüp olduğumuzu iddia eden ve böyle bir algı yaratan herkesi kapıları daima açık olan tesisimizde ağırlamaktan mutluluk duyarız.

Samsun'a gönderdiğimiz ve Zonguldak kentini temsil edecek olan 18 yaş altı tenis takımlarımızın sporcularının hiç birinin Kulüp Derneğimizin üyesi olmayıp küçük yaşlardan itibaren takımlarımıza giren ve kulübümüzde aileleri ile birlikte faaliyetlerimize katılan sporcular  olması Zonguldak Tenis Deniz Spor Kulübünün kentini kucaklayan bir spor yuvası olduğunun kanıtıdır. Ayrıca Kulüp tesisimizde Spor Bakanlığı’nın,Tenis Federasyonu’nun ve Zonguldak Valiliği’nin tüm tenis faaliyetleri Kulübümüzce düzenlenmekte ve bu şekilde de tüm şehir halkına açık bir hizmet verilmektedir. Tabii ki uzun bir süredir tüm Dünya olarak mücadele etmeye çalıştığımız Korona virüs salgını nedeniyle tesisimizde de önlemler arttırılmış ve kısıtlamalar getirilmiştir. Bu zor günleri de hep birlikte sağ salim atlattıktan sonra yine tesislerimizde güzel organizasyonlar yapmaya devam edeceğiz."

Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: BÖLGE, BİRİNCİLİĞİ, İÇİN, MÜCADELE, EDECEKLER,
Yorumlar
Haber Yazılımı