Haber Detayı
19 Temmuz 2019 - Cuma 13:34 Bu haber 2990 kez okundu
 
“BÖLGEMİZE, HEMŞERİLERİMİZE ÇOK GEÇMİŞ OLSUN”
GÜNDEM Haberi
“BÖLGEMİZE, HEMŞERİLERİMİZE ÇOK GEÇMİŞ OLSUN”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Düzce'nin Akçakoca İlçesi ağırlıklı olmak üzere Zonguldak'ın Ereğli, Alaplı İlçeleri ve Gülüç Beldesini etkileyen sel felaketi ile ilgili bir açıklama yaptı.

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin'in felaket yaşanır yaşanmaz Alaplı'nın yaralarını sarıp sonrasında itfaiye, pompa, kanalizasyon araçlarıyla Akçakoca İlçesi ve Gülüç Beldesinin yardımına koştuğunu söyleyen Yavuzyılmaz, Akçakoca Belediye Başkanı Mehmet Okan Yanmaz ile de görüştüğünü belirtti.

Yavuzyılmaz afete ilişkin yaptığı açıklamada ; "Felaketin ilk dakikasından itibaren sistemli ve koordineli çalışan Belediye Başkanlarımıza, belediye çalışanlarına, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" ifadelerine yer vererek, afet bölgesindeki her nokta için kendisinin ve belediyelerin 7/24 hizmete hazır olduklarını vurguladı.

Yavuzyılmaz'ın açıklamaları şöyle: "Bugün komşu ilimiz Düzce'nin Akçakoca İlçesi ağırlıklı olmak üzere Zonguldak'ın Ereğli, Alaplı İlçeleri ve Gülüç Beldesini etkileyen bir sel felaketi yaşanmıştır.

Zonguldak halkını temsilen bugün Akçakoca Belediye Başkanı Sayın Mehmet Okan Yanmaz'la yaptığım görüşmede,Belediyelerimizin tüm imkanlarıyla komşu Akçakoca halkının yanında olduğumuzu, 24saat bizi arayabileceklerini belirterek geçmiş olsun dileklerimizi ilettim. Bu felaket esnasında, Alaplı Belediye Başkanımız Sayın Nuri Tekin hızla Alaplı'nın yaralarını sarıp itfaiye, pompa, kanalizasyon araçlarıyla Akçakoca İlçesi ve Gülüç Beldesinin yardımına koşmuştur.

Ereğli Belediye Başkanımız Sayın Halil Posbıyık bizzat sahada yaraların sarılması konularını koordine etmiş, kurumların en hızlı şekilde  harekete geçirilmesini sağlamıştır.

Felaketin ilk dakikasından itibaren sistemli ve koordineli çalışan Belediye Başkanlarımıza, belediye çalışanlarına, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bölgemize, hemşerilerimize çok geçmiş olsun." İfadelerine yer verdi.

Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: “BÖLGEMİZE,, HEMŞERİLERİMİZE, ÇOK, GEÇMİŞ, OLSUN”,
Yorumlar
Haber Yazılımı