Haber Detayı
21 Mart 2020 - Cumartesi 11:48 Bu haber 494 kez okundu
 
BOZKURT’TAN MİRAÇ KANDİLİ MESAJI
GÜNDEM Haberi
BOZKURT’TAN MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

Peygamberimiz(S.A.V)’in miraca yükselmesinin yıl dönümü olan Miraç Kandili nedeniyle bir mesaj yayımlayan Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt , bu günlerin önemine dikkat çekerek, tüm insanlık ve İslam dünyası için hayırlar getirmesini diledi.

Başkan Bozkurt  yayımladığı mesajda;
“İslam âleminin en önemli gecelerinden biri olan miraç, Peygamberimizin göğe yükselerek, Allah’ın huzuruna çıktığı hayırlı bir gecedir.

Bu büyük buluşma bizlere, insanın ilahi rahmete ve hayırlara erişmesinin yolunu gösterir.

Miraç, mübarek üç aylar içerisinde özel ve müstesna bir yere sahiptir ve insanlık için birçok mucizeyi beraberinde getiren kutsal bir gecedir.

Tüm kandil gecelerinde olduğu gibi bu gece de kardeşlik duygularının vicdanımıza yerleştiği, manevi duygularımızın aydınlığa kavuştuğu, bereketimizi, mutluluk ve sıhhatimizi artırdığı bir gece olsun.

Miraç Kandilinde başta ülkemiz olmak üzere tüm insanlığın içinde yaşadığı ve tüm dünyayı aynı kadere mahkûm eden Koronavirüs sarmalından çıkması için dua etmeliyiz.

Ayrıca tüm halkımızı Devletimiz tarafından Koronavirüsle ilgili aldığı tedbirlere uymalarını ve evlerinden mecbur kalmadıkça çıkmamalarını rica ediyorum.

Bu mübarek Miraç Kandilinde kötülüklerin dünyadan uzaklaşmasını ve tüm dünyanın eski sağlıklı günlerine dönmesini diliyorum.

Sevgili Peygamberimizin, Yaradan’ın huzuruna yükseldiği bu günde tüm İslam âleminin mübarek Miraç Kandil’ini tebrik ediyor, sağlık, huzur ve birlik, beraberlik duygularıyla Ramazan-ı Şerife ulaşmayı diliyorum.”dedi.

Haber Merkezi 

Kaynak: Editör:
Etiketler: BOZKURT’TAN, MİRAÇ, KANDİLİ, MESAJI,
Yorumlar
Haber Yazılımı