google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber Detayı
03 Aralık 2019 - Salı 12:08 Bu haber 1574 kez okundu
 
''BU FEDAKÂRLIK KARŞISINDA SAYGI İLE EĞİLİYORUZ”
Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak Şubesi ve Sivil Toplum Kuruluşları Dünya Engelliler Günü kapsamında Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş'ı makamında ziyaret ettiler.
GÜNDEM Haberi
''BU FEDAKÂRLIK KARŞISINDA SAYGI İLE EĞİLİYORUZ”

Dünya Engelliler Günü kapsamında Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak Şubesi ve Sivil Toplum Kuruluşları, Vali Erdoğan Bektaş’ı makamında ziyaret ettiler.  Ziyarette İl Milli Eğitim Müdür Vekili Murat Kapıcı, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Kemal Gümrükcü, Sakatlar Derneği Zonguldak Şube Başkanı Hüseyin Şirin, Zonguldak Özel Eğitim Uygulama Okulu 3’üncü Kademe Okul Müdürü Kenan Aydın ve öğrenciler yer aldılar.  Ziyaret sırasında Zonguldak’ta engellilerin yaşadıkları sıkıntılar dile getirildi.

“BU MUTLULUĞA KOLAY ULAŞILMADI”

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş ise yaptığı konuşmada, ziyaretlerinden dolayı sivil toplum kuruluşlarına ve Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak Şubesi’ne teşekkür ederek, “Bir ülkede yaşayan ülkeler ne kadar rahatsa o kadar gelişmiş demektir. Bu bütün Dünya’da böyledir. Son dönemde ülkemiz engelliler adına sosyal faaliyetler acısından güzel yerlere geldi, güzel projeler gerçekleşti. Biz bu anlamda mutluyuz. Bu mutluluğa kolay ulaşılmadı. Önce aileler sonra kurumlardaki öğretmenler olmasaydı bu mutluluk yaşanmazdı. Bu fedakârlık karşısında saygı ile eğiliyoruz. Sağ olsunlar.” İfadelerine yer verdi.

“DERNEK BİNAMIZIN YENİLENMESİNİ RİCA EDİYORUZ”

Valilik ziyaretinde konuşan Hüseyin Şirin; “Zonguldak engelliler için zor bir şehir ama bizler çalışmalar yapmaya devam ediyoruz. Önümüzdeki aylarda çalışmalarımızın sonucunu alacağımızı düşünüyoruz. Ayrıca dernek binamızın yenilenmesini rica ediyoruz. Engelli arkadaşlar ve ailelerin bir arada olmaları için bir yer olmalı.” dedi.

“ULAŞIMLA İLGİLİ SIKINTILAR YAŞIYORUZ”

Çatalağzı Engelliler Derneği Başkanı Özcan Albas ise yaptığı konuşmada;  "Ulaşımla ilgili sıkıntılar yaşıyoruz. Valilikte engelliler için sadece tek araç yeri var bununla ilgili bir çalışma bekliyoruz." ifadelerine yer verdi.

Ziyaretin son bölümünde, Devrek Engelsiz Yaşam Merkezi Vali Bektaş'ı yarın yapılacak sergiye davet etti. Engelli öğrencilerin Vali Bektaş'a çiçek takdim etmesinin ardından ziyaret sonlandırıldı.

Haber: Muhammet KARAPINAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: ''BU, FEDAKÂRLIK, KARŞISINDA, SAYGI, İLE, EĞİLİYORUZ”,
Yorumlar
Haber Yazılımı