İŞSİZLİK ARTTI
FARK YARATACAKLAR
Haber Detayı
05 Şubat 2018 - Pazartesi 16:05 Bu haber 2868 kez okundu
 
Bu işten size ekmek çıkmaz
SİYASET Haberi
Bu işten size ekmek çıkmaz

* Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak İl Başkanı Umut Başoğlu, CHP’nin 36. Olağan Kurultayı’nı değerlendirdi,
*  Başoğlu, “ Cumhuriyet Halk Partisinin tek amaç ve gayesi yerel ve genelde iktidar olmaktır, ve olacaktır. Sayın Genel Başkanımızın arkasında Zonguldak İl Başkanlığı olarak dik durmamız anlaşılan geçmişte olduğu gibi bu günde bir takım şer odaklarını, ayak oyuncularını, partinin başarısının değil filim fırıldak peşinde olanları oldukça rahatsız etmiş olacak ki, bu odaklar kendilerine anlam yüklemiş sel olursa kütük kaparız peşine düşmüşlerdir. Buradan kendilerine mesaj vereyim! Bu işten size ekmek çıkmaz.” dedi.


Cumhuriyet Halk Partisi36. Olağan Kurultayı’nda  Mevcut Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce’nin yarıştığı kurultayda kemal Kılıçdaroğlu 790 delegenin oyunu alarak yeniden genel Başkan seçilmişti. Muharrem İnce 447 oy almıştı. 
Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak İl Başkanı Umut Başoğlu, CHP’nin 36. Olağan Kurultayı’nı değerlendirdi.
Yapılan kurultayın tüm siyasi partilere örnek olması gerektiğini belirten Başoğlu açıklamasında, “
Hafta sonu Ankara’da gerçekleştirmiş olduğumuz partimizin kurultayı ülkemize ve milletimize hayırlı olsun. Yeniden seçilen Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve yeni seçilen parti meclisi üyelerimize  başarılar diliyoruz.
Kurultayımız tam bir demokrasi şölenine dönüşmüştür. Haliyle ellerini ovuşturup bekleyenler bir kez daha yanılmıştır. Demokrasilerde, medeni cesaretini ortaya koyan ve yeterliliğine inanan tüm bireylerin aday olma hakkının olduğu kurultayımızda, bir kez daha ortaya konulmuştur. Cumhuriyet Halk Partisi bu kurultayla, genel merkezine aday olanları çağırıp İl, İlçe Başkanlarını iki dudağının arasında belirlemediğini demokratik kongreler yaptığını, neredeyse 488 aday başvurusu yapılan parti yönetimini çarşaf listeyle oylandığını ve 60 Parti meclisi üyesinin delegenin hür iradesiyle seçildiğini tüm dünyaya bir kez daha göstermiş oldu.
Öyle ki Genel Başkanlık için iki adaylı olan kurultayımız, genel başkan adayı Sayın Muharrem İnce’nin 49 imzasının mükerrer olmasına rağmen, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun vermiş olduğu dilekçeyle  49 imzanın mükerrer sayılmamasını ve adaylığı riske giren Sayın İnce’nin aday olması gerektiğini belirtmesi tüm ülkeye ve tüm siyasi partilere örnek olması gereken bir davranıştır. Cumhuriyet Halk Par tisinin tek amaç ve gayesi yerel ve genelde iktidar olmaktır, ve olacaktır. Sayın Genel Başkanımızın arkasında Zonguldak İl Başkanlığı olarak dik durmamız anlaşılan geçmişte olduğu gibi bu günde bir takım şer odaklarını, ayak oyuncularını , partinin başarısının değil filim fırıldak peşinde olanları oldukça rahatsız etmiş olacak ki , bu odaklar kendilerine anlam yüklemiş sel olursa kütük kaparız peşine düşmüşlerdir. Buradan kendilerine mesaj vereyim! Bu işten size ekmek çıkmaz.” dedi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bu, işten, size, ekmek, çıkmaz,
Yorumlar
Haber Yazılımı