Haber Detayı
11 Temmuz 2018 - Çarşamba 16:52 Bu haber 2775 kez okundu
 
‘Bu okul müdürü şehit kardeşidir’
Ören’den, Başöğretmen Okul Müdürü Avcı’nın açığa alınmasına tepki
GÜNDEM Haberi
‘Bu okul müdürü şehit kardeşidir’

Türk Eğitim-Sen Zonguldak Şube Başkanı Şahin Ören, Zonguldak Başöğretmen Atatürk Anadolu Lisesi Okul Müdürü Ünal Avcı’nın görevinden alınması ve memuriyetten açığa alınmasına tepki gösterdi.
Avcı’nın memuriyetten açığa alınmasına anlam veremediklerini belirten Şahin Ören, Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinin bu yanlıştan dönülmesi ve şehit ağabeyi ve Başöğretmen Atatürk Anadolu Lisesi Okul Müdürü Ünal Avcı’nın tekrar göreve iade edilmesi gerektiğini hatırlattı.
Zonguldak milli Eğitim müdürlüğü yetkililerinin yanlış bir uygulama yaparak Okul Müdürü Ünal Avcı’yı görevden aldığın ve hatta memuriyetten açığa alınmasına anlam veremediklerini kaydeden Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Şahin Ören Milli eğitim Müdürlüğü yetkilileri ve AK Parti teşkilatlarına seslenerek şu ifadelere yer verdi. 
“O OKUL MÜDÜRÜ KARDEŞİNİ BU TOPRAKLARA ŞEHİT VERDİ EY MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ YETKİLİLERİ SİZ NE VERDİNİZ?”
“Geçtiğimiz hafta Cuma günü Baş Öğretmen Atatürk Anadolu Lisesi Müdürü Ünal Avcı, memuriyetten açığa alındı. Suçu neymiş müdürümüzün; kapının kolu yokmuş, çelik kapılarda kapı kolu olmaz. Çelik kapının bir tarafından kapı kolu vardır diğer tarafında yoktur. Diğer suçlamalar tuvaletler akıyormuş. Masaların üzeri çizikmiş. Ayrıca Felsefe öğretmeniyle ilgili bir takım basına yansıyan iddialar var. Bunların hepsini toplayıp paket yaptılar ve Türk Eğitim-Sen mensubu okul müdürümüzü haksız, hukuksuz ve mesnetsiz bir şekilde görevinden ayırdılar. 
Öncelikle şunu ifade etmek istiyorum; Felsefe öğretmeni ile ilgili basına yansıyan olay adli olaydır. Bu adli olay görülmüş ve kişi aklanmıştır. Bu olayların gelişimi sırasında okul müdürü gerekli yazışmayı yapmış ve gerekli idareye iletmiştir. Dolayısıyla yapmadığı, dahil olmadığı bir konuda okul müdürünü suçlamak bence insafsızlıktır. Kaldı ki, bu okul müdürü şehit kardeşidir. O okul müdürü kardeşini bu topraklara şehit verdi ey milli eğitim müdürlüğü yetkilileri siz ne verdiniz? Siz bir makam olmadan 5 makam atlayarak ikinci sıraya geldiniz. Bu nedenle herkes geldiği makama hazmederek gelmeli. Biz susuyorsak edebimizden susuyoruz. Masalar çizikse her eğitim öğretim dönemi sonunda temizletilir ve yeni eğitim öğretim dönemine hazır hale getirilir tuvalet akıyorsa yaptırılır. Başöğretmen Atatürk Anadolu Lisesi’nin 650 öğrencisi bulunuyor ama 1-2 tane hizmetli görev yapıyor. Ebette burada aksama olacaktır. ‘Elimize ne verdiniz ki yüzümüze sürelim’ diye bir atasözü var. Okula kaç tane hizmetli verdinizde okulda hijyen veya temizlik istiyorsunuz. Eğer masa çiziklerine o kadar dikkat ediyor iseniz neden çıraklık eğitim merkezinde her yıl masaların üzeri temizleniyordu neden kaldırdınız? Bu gerekçeler kabul edilemez” dedi.
“BUNUN BİR KURMACA OLDUĞUNU DA BİLİYORUZ”
Başöğretmen Atatürk Anadolu Lisesi Müdürü Ünal Avcı’nın yeniden göreve iade edilmesi gerektiğini vurgulayan Ören, “Okul müdürü de insandır ve hatası olabilir. O zaman görevden el çektirebilirsiniz ancak neden memurluktan açığa alıyorsunuz. Sayın yetkililer; bunun altyapısı var biz bunu biliyoruz bunun bir kurmaca olduğunu da biliyoruz. Bunlar olayların olan akışı dışındaki zamanlarda basına yansıyan olayların bir tomar haline getirildi. Evet bu sebeplerden dolayı haksız, hukuksuz bir şekilde görevinden alınan Başöğretmen Atatürk Anadolu Müdürü Sayın Ünal Avcı’nın göreve tekrar dirilmesi ve memuriyete döndürülmesiyle görevinde döndürülmesini talep ediyoruz” diyerek Avcı’nın görevden alınmasına tepki gösterdi. Çetin ÖZDEMİR

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘Bu, okul, müdürü, şehit, kardeşidir’,
Yorumlar
Haber Yazılımı