“BU ŞEHRİN BİZE, DEVA'YA İHTİYACI VAR” google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber
26 Haziran 2020 - Cuma 14:35 Bu haber 3919 kez okundu
 
“BU ŞEHRİN BİZE, DEVA'YA İHTİYACI VAR”
SİYASET Haberi
“BU ŞEHRİN BİZE, DEVA'YA İHTİYACI VAR”

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Zonguldak İl Başkanı Fatih Keleş ilk basın açıklamasını yazılı olarak gerçekleştirdi.

Başkan Keleş açıklamasında, “Bugünden itibaren Zonguldak için ortak aklı esas alarak çalışmalarımıza hızlı bir şekilde başlayacağız. Bizlerle birlikte yol yürümek, katkı sunmak isteyen tüm arkadaşlarımızı birlikte yürümeye ve memleketimize DEVA olmaya davet ediyoruz.” dedi.

 Deva Partisi İl Başkanı Fatih Keleş basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi;  Zor günlerden geçtiğimiz bir dönemde sorumluluk duygusuyla hareket edip emekçi şehrimize ve memleketimize DEVA parolasıyla yola çıktık. Çıktığımız bu yola kavga için değil, sevgi tohumları ekmek için çıktık. Birbirimizi ötekileştirmek için değil, milletçe ve kardeşce kucaklaşmak için çıktık. Siyasi menfaatler uğruna ayrıştıranlardan ziyade farklılıklarımızı zenginlik addedip birleştirmek için çıktık. Çıktığımız bu uzun ve meşakatli yolda parti olarak önemli ilkeler ve amaçlar ortaya koyduk.”

“TÜRKİYE İDEALİNİ GERÇEKLEŞTİRMEK EN ÖNEMLİ AMAÇ VE İLKELERİMİZDİR”

Saygın ve güçlü bir Türkiye idealini gerçekleştirmek en önemli amacımız diyen Keleş, “ DEVA Partisi olarak kuvvetler ayrılığı esasına ve hukukun üstünlüğüne dayanan; yargının tarafsız ve bağımsızlığı ile hukuk güvenliğinin en üst düzeyde sağlandığı; katılımcı ve çoğulcu demokrasinin hakim olduğu; temel insan haklarının ve başta ifade ile basın özgürlüğü olmak üzere tüm özgürlüklerin garanti altına alındığı; şiddet, korku, baskı, ötekileştirme, ayrıştırma ve ayrımcılığın yaşanmadığı; hukuka bağlı, vatandaş odaklı, katılımcı, tarafsız, saydam, hesap verebilir, denetlenebilir, etkili ve verimli bir yönetimin hayata geçirildiği; herkesin insan onuruna yaraşır yaşam ve refah standartlarına ulaştığı; çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceğe umutla baktığı, milletimizin barış ve huzur içinde yaşayacağı, saygın ve güçlü bir Türkiye idealini gerçekleştirmek en önemli amaç ve ilkelerimizdir. Bu politikaları uygulamada ve karar almada en önem arz ettiğimiz mevzu; şeffaflık, hesap verebilirlik, dürüstlük, çoğulculuk, katılımcılık, kurumsallaşma, her alanda liyakat, istişare ve ortak aklı esas almak olacaktır. Bahsettiğimiz ilkeler, amaçlar ve esaslar doğrultusunda çalışmalarımız başlamıştır. Kurucu il başkanlığı belirleme sürecide malum olunduğu üzere bu esaslarla yürütülmüştür. Sayın Genel Başkanımız Ali Babacan, komisyonumuzda yer alan kıymetli genel başkan yardımcılarımız, merkez yönetim kurulu üyelerimiz, Zonguldaklı kıymetli yol arkadaşlarımızla yapılan istişareler sonucu Kurucu İl Başkanlığı görevi ve yetki belgesi şahsıma verilmiştir. Başta Sayın Genel Başkanımız Ali Babacan olmak üzere bu istişare halkasında yer alan ve bizlere bu ulvi göreve layık gören herkese teşekkürlerimi arz ederim. Kurucu il heyetimizin belirlenmesinde de aynı şekilde yapılan istişarelerle birbirinden değerli dört arkadaşımız görevlendirilmiştir. Görev alan Handan Aktimur Hanımefendiyi, Şenol Öztürk, Süleyman Öztürk ve Ünal Kurt Beyefendileri tebrik ediyor, başarılar diliyorum.” dedi.

“İNSANIMIZA KULAK VERİP, YORULMAKSIZIN ÇALIŞACAĞIZ”

Keleş, açıklamasını “ Cumhuriyetimizin ilk şehri, emeğin ve alın terinin başkenti, Kara elmas diyarı Zonguldak'ımıza katkı sunmaktan ve hizmet etmekten onur ve gurur duyacağız. Doğduğumuz, doyduğumuz, her bir köşesinde anılarımız olan Zonguldak'ımız için bugüne kadar durmadan çalıştık. İşimizi ve aşımızı bu şehirde kazandık, kazandırdık. Altmış yıldır ailemizle birlikte bu şehre katkı vermekten her daim şeref duyduk. Çesitli STK'larda görev alıp, insanımızın yarasına merhem olmak; bir nebze olsun nefes aldırmak için uğraştık. Bugünden sonrada bu şehrin sorunlarına kafa yoracağız. Bu şehirde polemikten yana değil, pozitif politikalardan taraf olacağız ve çalışacağız. Bu şehir için; madencilerimiz, emekçililerimiz, çocuklarımız, gençlerimiz ve emeklilerimiz için; bu şehirde üreten ve bu şehirde tüketen insanımız için laf değil, iş üretmekten yana olacağız. İnanıyoruz ve biliyoruz ki bu şehrin bize, DEVA'ya ihtiyacı var. Bizlerde insanımıza kulak verip, yorulmaksızın çalışacağız. Bugünden itibaren Zonguldak için ortak aklı esas alarak çalışmalarımıza hızlı bir şekilde başlayacağız. Bizlerle birlikte yol yürümek, katkı sunmak isteyen tüm arkadaşlarımızı birlikte yürümeye ve memleketimize DEVA olmaya davet ediyoruz.  DEVA Partisi ülkemize, milletimize ve Zonguldak’a hayırlı, uğurlu olsun. Bir kez daha tüm hemşerilerimizi saygı, sevgi ve hürmetlerimle selamlarım.” şeklinde sonlandırdı.

Haber Merkezi 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “BU, ŞEHRİN, BİZE,, DEVA'YA, İHTİYACI, VAR”,
Yorumlar
Haber Yazılımı