'BU YANLIŞLIK DÜZELTİLSİN' google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber
16 Eylül 2020 - Çarşamba 16:36 Bu haber 1320 kez okundu
 
'BU YANLIŞLIK DÜZELTİLSİN'
GÜNDEM Haberi
'BU YANLIŞLIK DÜZELTİLSİN'

Zonguldak Belediyesi tarafından yeni alınan çöp toplama araçlarında “Çöp taksi” yazılması taksici esnafların tepkilerine neden oldu.

Zonguldak Belediyesi bünyesinde yıllarca mahalle aralarından çöpleri toplayan katırların görevlerini tamamlamaları, mahalle aralarından çöp toplamak için alınan yeni çöp araçlarının kapılarında da, “Çöp taksi” yazılması, Zonguldak’taki taksici esnaflarının tepkilerine neden olurken, bu yanlışlığın düzeltilmesi istendi.

Yıllarca taksi esnafı olarak vatandaşlara hizmet ettiklerini belirten taksici esnaflar, Zonguldak Belediyesi’nin yeni çöp toplama araçlarına değil de, bu araçların kapılarında yazan “Çöp taksi” yazısının anlamsız bir uygulama olduğu belirtilerek, bunun bir an önce düzeltilmesi gerektiği hatırlatıldı.

Zonguldak kent merkezinde faaliyet gösteren taksi duraklarında faaliyet gösteren taksici esnafları, “Biz yılarca taksici esnafı olarak faaliyet gösteriyoruz. Ekmeğimizi bu meslekten kazanıyoruz, vergimizi ve Bağ-Kur’umuzu yine bu meslekten kazandığımız para ile ödüyoruz. Zonguldak Belediyesi tarafından yeni alınan ve hizmete konulan çöp araçlarının kapılarında yazan ‘çöp taksi’ ne anlama geliyor ve neden bu araçların kapılarına bu yazı yazılabiliyor. Bu fikrin kimden çıktığını da bilmiyoruz ama yanlış bir ifade ve yanlış bir uygulama olduğunu düşünüyoruz. Bu çöp araçlarının ayrıca hiç de taksiye benzer bir tarafı da yok. O araçlar çöp topluyor, biz ise insan taşıyoruz ve mesleğimizi icra ediyoruz. Belediye Başkanımız bu konuya bir çözüm bulsun ve çöp araçlarındaki bu yazının silinip, ya başka bir isim bulunsun, ya da farklı bir yazı yazılsın” diyerek, yeni çöp araçlarındaki “çöp taksi” yazısının silinmesini istediler.

Öte yandan Zonguldak Belediyesi tarafından yeni alınan çöp araçlarının kapılarında yazan “çöp taksi” yazısının silinmesi için taksici esnaflarının konuyu Belediye Başkanı Ömer selim Alan’a da anlatacaklarını belirterek, bu yanlışlığın düzeltilmesini isteyecekleri öğrenildi.

Haber: Çetin ÖZDEMİR

Kaynak: Editör:
Etiketler: 'BU, YANLIŞLIK, DÜZELTİLSİN',
Yorumlar
Haber Yazılımı