Haber Detayı
12 Kasım 2015 - Perşembe 08:44 Bu haber 3081 kez okundu
 
‘Bu yol gavur yolu mu?’
***Bir yıldır çalmadık kapı gitmedik merci bırakmadıklarını söyleyen Karaelmas Devran Sokak sakinleri bir yıldır yapılmayan yolları için “Bu yol gavur yolu mu” diyerek isyan etiler. ***Zonguldak Belediyesi’nin ilgilemediği ve gözardı ettiği Karaelmas 88 Evler Devran Sokak sakinleri toprak kayması ihtimaline karşı teyakkuz da bekliyor. Binlerce kişinin kullandığı yola, kayan toprak bir yıldır Belediye tarafından alınmayı bekliyor.
YAŞAM Haberi
‘Bu yol gavur yolu mu?’

Zonguldak Belediyesi’nin hizmet anlayışı ve öncelik verdiği çalışmalar vatandaşı isyan ettiriyor. Şehir merkezinde ve bazı bölgelerde öncelik sıralamasında olmamasına rağmen yapılan çalışmalar hizmet alamayan mahalle sakinlerini isyan ettiriyor. 
Zonguldak Karaelmas Mahallesi Devran Sokak sakinleri bir yıldır Zonguldak Belediyesinde müracaat etmedik yer bırakmamalarına rağmen bir yıl önce meydana gelen toprak kaymasını kaldırttıramadılar. Vergilerini verdikleri Zonguldak Belediyesi’nin kendileri ile ilgilenmediği söyleyen Karaelmas Devran Sokak sakinleri, “Yolumuza bir yıl önce toprak kaydı. Toprak kayması sonucu yolun üst ve alt bölgesinde oturan evler tehlikede. Her yağmur da toprak kayması korkusu ile sabahlara kadar uyku uyuyamıyoruz. Zonguldak Belediyesi üç metrelik yolu açamayacak kadar aciz mi?. Belediye bir günlük hizmeti bize çok mu görüyor. Bu yol gavur yolumu da bize bu kadar eziyet ediliyor. Belediye’nin diğer mahallelere yapıyor da neden bir yıl önce kayan toprağı dikkate almıyor. Yolumuza kayan toprağı aldırmak için ne yapmamız gerekiyor. Kış yağmurları başlamadan yolumuzun yapılmasını istiyoruz. Önümüzdeki günlerde yolumuz yapılmazsa Zonguldak Vali Ali Kaban’a çıkmayı düşünüyoruz” diyerek Zonguldak Belediyesi’ne tepki gösterdiler.  Karaelmas Devran sokakta insanlar bir yıldır hizmet bekliyor 
Muhammet Karapınar

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘Bu, yol, gavur, yolu, mu?’, ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
‘Bu yol gavur yolu mu?’
‘Bu yol gavur yolu mu?’
Yorumlar
Haber Yazılımı