BÜLBÜLÜM GELDİ DİLE, ÇİLE BÜLBÜLÜM ÇİLE google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber
16 Eylül 2020 - Çarşamba 17:58 Bu haber 2029 kez okundu
 
BÜLBÜLÜM GELDİ DİLE, ÇİLE BÜLBÜLÜM ÇİLE
SİYASET Haberi
BÜLBÜLÜM GELDİ DİLE, ÇİLE BÜLBÜLÜM ÇİLE

Zonguldak merkez ilçede 19 mahalleye ulaşım hizmet veren Özel Halk Otobüsleri, 11 Eylül gecesi 24.00 itibariyle seferlerine son vereceğini kamuoyuna açıklamıştı. Zonguldak Belediyesi Özel Halk Otobüsleri İşletmecisi Atıl İnsan Kaynakları firması, Belediye’ye 10 gün süre vermiş, destek verilmemesi halinde seferleri durduracağını söylemişti. Yaşanan gelişmelerin üzerine Zonguldak’ta Özel Halk Otobüsleri seferleri durdurmuş akabinde ise Zonguldak Belediyesi ile karşılıklı basın açıklamaları yapılmıştı.
Zonguldak kamuoyunda yaklaşık 1 haftadır tartışılan özel halk otobüsleri meselesi üzerine Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) hariç diğer siyasi partiler de açıklamalarda bulunmuştu. Siyasi kulislerde ise Ak Parti’nin Ömer Selim Alan’ı hedef alan açıklamalara karşı refleks göstermemesi büyük eleştiri konusu olmuştu.

Kulislerde AK Parti’den konuya ilişkin açıklama yapılmayarak Zonguldak Belediye Başkanı Doktor Ömer Selim Alan’ın ‘Tek başına’ bırakıldığı ve linç edilmesi müsaade edildiği yorumları gelmişti. Yaşanan gelişmeler ve yapılan eleştirilerin üzerine AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun sessizliğini ilk defa bozdu. Başkan Tosun, Zonguldak Belediye Başkanı Doktor Ömer Selim Alan’ın konuyu çözmek için çalıştığını belirterek asıl meselenin Zonguldak halkının mağduriyet yaşamaması olduğunu belirtti.
AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun’un bu açıklamaları, AK Parti camiası içinde beklentileri karşılarken, yapılan açıklamanın da eleştirileri bitireceği şeklinde yorumlar geldi. İki makam arasında yaşanan gelişmelerin ardından AK Parti teşkilatları Zonguldak Belediye Başkanı Doktor Ömer Selim Alan’ın yanında duruş sergiledi.
AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, halk otobüsleri sıkıntısını çözmek için Belediye Başkanı Ömer Selim Alan'ın cansiperane şekilde çalıştığını ve bu sorunu yakın zamanda çözeceğini ifade etti.
Halk otobüslerinde yaşanan sıkıntılı süreci değerlendiren AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, "Burada esas olan halkımızın mağdur olmamasıdır. Burada da belediye başkanımız benim gördüğüm kadarıyla cansiperane bu iş çözmek için uğraşıyor. Buraya kadar geldi ve inşallah bunu yakın zamanda çözüme ulaştıracak. Vatandaşımızın esas olan mağdur olmamasıdır." dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BÜLBÜLÜM, GELDİ, DİLE,, ÇİLE, BÜLBÜLÜM, ÇİLE,
Yorumlar
Haber Yazılımı