BURADA BİR TERSLİK Mİ VAR!
Haber
25 Şubat 2021 - Perşembe 15:01 Bu haber 447 kez okundu
 
BURADA BİR TERSLİK Mİ VAR!
Aynı mahallede aynı isimle iki farklı tabela bir sokak, biri cadde
GÜNDEM Haberi
BURADA BİR TERSLİK Mİ VAR!

Zonguldak kent merkezinde bulunan Çaydamar Mahallesi Kazım Karabekir Caddesi olarak bilinen bölgede aynı isimde biri sokak, diğeri cadde olarak konulan iki tabela görenleri hayrete düşürüyor.
Zonguldak merkeze bağlı Çaydamar Mahallesi üzerine yıllar önce konulan Kazım Karabekir Caddesi tabelasının hemen yanında ise Karaelmas Mahallesi Kazım Karabekir Sokak ismi yazılı tabela görenleri şaşırtıyor.
Yıllar önce konulan bu iki tabeladaki farklılık ise; Kazım Karabekir Caddesi olarak bilinen yol boyunca Karaelmas Mahallesi sınırları içinde yer alırken, Kazım Karabekir Sokak ise Karaelmas Mahallesi sınırları içinde ve cadde üzerindeki merdivenli yolu işaret ediyor.
Çaydamar Mahallesi Kazım Karabekir Caddesi yol boyu devam ederken, Karaelmas Mahallesi Kazım Karabekir caddesi ise ara sokaktan devam ediyor.
Yıllar önce konulan biri sokak, diğeri cadde olarak yazılmış bu iki farklı yön tabelasındaki isim benzerliğine bir anlam veremeyen mahalle sakinleri, “Bu iki farklı tabela buraya yıllar önce konuldu. Çaydamar Mahallesi’ne bağlı olan ve Kazım Karabekir Caddesi yol boyu Karaelmas Mahallesi sınırlarına kadar devam ederken, Karaelmas Mahallesi sınırları içindeki Kazım Karabekir sokak tabelası da aynı cadde üzerine bahçe kenarına uyduruk bir şekilde konulmuş. Burada bir hata olduğunu sanmıyoruz ama aynı isimde hem cadde, hem sokak tabelası neden konulmuş anlam veremedik. Bu sokak ismine daha değişik isimler de verilebilirdi, isim mi bulamadılar!” şeklinde yorum getirdiler. 

Haber: Çetin ÖZDEMİR

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: BURADA, BİR, TERSLİK, Mİ, VAR!,
Yorumlar
Haber Yazılımı