‘BÜYÜYEN BİR PARTİYİZ’ google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber
05 Aralık 2019 - Perşembe 15:39 Bu haber 1486 kez okundu
 
‘BÜYÜYEN BİR PARTİYİZ’
İYİ Parti İl Başkanı Erkmen, kongre takvimini açıkladı ve gündemi değerlendirdi
GÜNDEM Haberi
‘BÜYÜYEN BİR PARTİYİZ’

İYİ Parti Zonguldak İl Başkanı Yavuz Erkmen, partisinin her geçen gün büyüdüğünü belirterek, bazı söylentilerin asılsız olduğunu ifade etti.  İYİ Parti’nin şu anda Türkiye’de gündemi yakından takip eden bir parti olduğunu hatırlatan Erkmen,  Türkiye’de gelecekte çıkış partisinin İYİ Parti olduğunu söyledi. Öte yandan, termik santrallerin bacalarına filtre takılması zorunluğunun 2,5 yıl daha ertelenmesi konusunu değerlendiren Erkmen, “Görüldüğü gibi sağlıklı yapılan bir muhalefet, halkın yanında yapılan bir muhalefet insanımızı mutlu ediyor. Sonuç alınmasına vesile oluyor.” dedi.

“ZONGULDAK’TA BÜYÜYEN BİR PARTİ KONUMUNDAYIZ”

Zonguldak’ta İYİ Parti’nin günden güne büyüdüğünü ifade eden Erkmen, “Bazı yerlerde ‘İYİ Parti yerinde sayıyor veya küçülüyor’ gibi bir takım söylemlerde bulunanları duyuyoruz. Bunların hiçbirinin aslı astarı yoktur. Üye sayımız her geçen gün artmaktadır. Biz her geçen gün yeni üye arkadaşlarımızla Zonguldak’ta büyüyen bir parti konumundayız. Şuanda geldiğimiz nokta Türkiye’nin gelecekteki çıkış partisi olduğunu gösteriyor. Çünkü ülkedeki gerçek gündemi takip eden, vatandaşımızın yanında olan parti, İYİ Parti’dir. Bunu niye söylüyorum; sizlerin de bildiği üzere mesela bugün enflasyon rakamları açıklandı sene başında enflasyon yüzde 20’ydi. Şu anda yüzde 8’e düşürüldü deniyor. Buna bakacak olursak çarşı ve pazardaki her ürünün fiyatının yarı yarıya düşük olması lazım. Hâlbuki bırakın düşük olmayı sene başından şuan arasında en az yüzde 50-60 oranında yukarı gitme var. Buda bize gösteriyor ki vatandaşın çarşıya pazara indiğinde karşılaştığı tablo hiçte rakamların gösterdiği tablo değil.” şeklinde konuştu.

“KİMSENİN HAYATIYLA OYNANMASINA FIRSAT VERMEMEMİZ GEREKİR”

Termik santrallerin bacalarına filtre takılması zorunluğunun 2,5 yıl daha ertelenmesi ve sonradan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bu yasanın veto edilmesini de değerlendiren Erkmen şu değerlendirmelerde bulundu: “Termik Santralleri konusunda tasarının geri çekilmiş olması Zonguldak olarak bizleri memnun etmiştir. Bunun yanlış olduğunu baştan beri söyledik. Kimsenin hayatıyla, zehir solumasıyla oynamaya fırsat vermememiz gerekir. Biz teknik şartlarını yerine getirmiş, her türlü önemini almış sanayinin yanında oluruz. İnsan sağlığına zarar vermeyen sanayinin yanında oluruz. Bu nedenle buradan yanlıştan dönüldüğü için teşekkür ediyoruz. Ama tasarıyı getiren AK Partinin kendisi sonra AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanımızın vetosuyla karşılaşıyoruz. Şu anda ‘Tasarı geri çekildi’ diye teşekkür eden yine onlar. Buradaki ikilemi vatandaşımız çok iyi görüyor. Bunun ne anlama geldiğini de çok rahatlıkla biliyor. Bu da bize bir şeyi gösteriyor o da şu; Görüldüğü gibi sağlıklı yapılan bir muhalefet, halkın yanında yapılan bir muhalefet insanımızı mutlu ediyor. Sonuç alınmasına vesile oluyor. ”

İYİ PARTİDE KONGRE TAKVİMİ BELLİ OLDU

İYİ Parti Zonguldak İl Başkanı Yavuz Erkmen, “İyi Parti bilindiği üzere kongre sürecine girdi. Kongre takvimi il yönetimimizce ve genel merkezimizce belirlenmiş ve onaylanmıştır. Kongrenin Zonguldak ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyoruz.” diye konuştu. İYİ Parti’nin ilçe kongrelerinin 2020 yılı Şubat ayından itibaren başlayacağını ifade eden Erkmen kongre takvimi ile ilgili şu bilgileri verdi:

“Kongrelerin akabinde Ankara’da büyük kurultayın yapılmasıyla İyi Parti kongre sürecini tamamlamış olacak. 1 Şubat 2020 itibariyle kongrelerimiz başlayacak. Zonguldak il genelinde kongre takvimimiz şöyle belirlendi; Gökçebey ilçemizde 8 Şubat 2020, Çaycuma ilçemizde 9 Şubat 2020, Kozlu ilçemizde 15 Şubat, Alaplı ilçemizde 16 Şubat 2020, Kilimli ilçemizde 22 Şubat 2020, Devrek ilçemizde 23 Şubat 2020, Ereğli ilçemizde 29 Şubat 2020, Merkez ilçemizde 7 Mart 2020 tarihinde yapılacak. 22 Mart 2020 tarihinde de il kongremiz yapılacak. Biz şimdiden kongrelerimizin hayırlı olmasını diliyoruz. Partide üye olan her arkadaşımız gerek ilçe gerekse il başkanlığına aday olabilirler. Her arkadaşımız kararını kendisi verir. Önemli olan partinin beraberliği, bütünlüğüdür. İl veya ilçe başkanlarını beğenirsiniz veya beğenmeye bilirsiniz ama bunların tartışılacağı yerler, zeminler kongrelerdir. Partinin yetkili organlarıdır, partinin çatısıdır. Bunun ötesinde bunları başka mecralarda tartışmak, sosyal medya yoluyla partiyi yıpratmak hiç kimseye bir şey kazandırmaz aksine onu yapanlara kaybettirir. Nitekim de bunu yapanlar bunun karşılığında ki cezayı görmüşlerdir. Görmeye de devam edeceklerdir. İYİ Parti ailesi günden güne büyümektedir. Türkiye’de önümüzdeki süreçte adından en çok bahsettirecek ve vatandaşımızın ilgisine en çok sahip olacak parti konumundadır. Her geçen gün Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener’in konuşması büyük ilgiyle izlenmektedir, biz gelecekten umutluyuz. Zonguldak’ta da biz birlik, bütünlük içerisinde partimizi daha iyi noktaya getirmek için çalışmamıza devam edeceği.”

Haber: Çetin ÖZDEMİR

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘BÜYÜYEN, BİR, PARTİYİZ’,
Yorumlar
Haber Yazılımı