Haber Detayı
27 Ocak 2019 - Pazar 16:09 Bu haber 3789 kez okundu
 
Can’lar kahvaltıda buluştu
Alevî Kültür Derneği üyeleri sazlı sözlü kahvaltı yaptı. Memleket hasreti gideren Alevî Kültür Derneği üyeleri sosyal dayanışmanın artırılmasını istediler. Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir ve CHP İl Başkanı Hakkı Güney’inde katıldığı kahvaltı renkli görüntülere sahne oldu. Alevi Kültür Derneği Şube Başkanı Mehmet Kaplan, Sosyal dayanışmaya çok önem verdiklerini ifade ederek “Orta doğuda yaşanan soruna baktığımızda halkların bir birine olan tahammülsüzlüğüdür. Halkların bir birine tahammülsüzlüğü de bilgi boşluğundan kaynaklanır” dedi.
GÜNDEM Haberi
Can’lar kahvaltıda buluştu

Alevî Kültür Derneği Zonguldak Şube Başkanlığı tarafından üyeleri için tanışma ve kaynaşma kahvaltısı düzenledi. Alevi Kültür Derneği Şube Başkanı Mehmet Kaplan, katılım gösteren herkese teşekkür ederek “Salona baktığımızda kentimizin bütün renkleri var” dedi. Maden Mühendisleri Odası Şube Lokali'nde düzenlenen kahvaltıya; Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, CHP İl Başkanı Hakkı Güney, Merkez İlçe Başkanı Fikret Zaman, TMMOB Makina Mühendisleri Odası Şube Başkanı Birhan Şahin, CHP'li yöneticiler, KESK'e bağlı sendikaların temsilcileri, STK Temsilcilerini ve dernek üyeleri katıldı.

SOSYALLEŞMEK ÇOK ÖNEMLİ

Alevi Kültür Derneği Şube Başkanı Mehmet Kaplan, “Bugünkü kahvaltımız bir dayanışma etkinliğidir. Kahvaltımızda kentimizin bütün renkleri var. Biz kentimizin bütün renklerine kucağımızı açtık. Gerek ev, iş hayatında koşuşturmalardan insanlarımızın bir ara vermesi gerekiyordu. Bu kentte var olan Alevi Bektaşi Kültür Derneği olarak sosyal dayanışmaya çok önem veriyoruz. Sosyal dayanışmaya önem vermeyi de çok önemsiyoruz. Orta doğuda yaşanan soruna baktığımızda halkların bir birine olan tahammülsüzlüğüdür. Halkların bir birine tahammülsüzlüğü de bilgi boşluğundan kaynaklanır. Bu tür organizasyonlar insanların bir biri hakkındaki bilgi boşluğunu giderir. Bu manada Bu tür organizasyonları çok önemsiyoruz” dedi. Alevi Kültür Derneği üyeleri kahvaltıdan sonra sohbet ettiler.

Haber:  Muhammet KARAPINAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: Can’lar, kahvaltıda, buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı