ÇATAKLI, İNCELEMELERDE BULUNDU
Haber
23 Ekim 2021 - Cumartesi 16:24 Bu haber 656 kez okundu
 
ÇATAKLI, İNCELEMELERDE BULUNDU
GÜNDEM Haberi
ÇATAKLI, İNCELEMELERDE BULUNDU

Zonguldak İl Tarım ve Orman Müdürü Cemalettin Çataklı beraberinde Çaycuma İlçe Tarım ve Orman Müdürü Coşkun Ulutaş ile Çaycuma ilçesinin Yukarı İhsaniye ve Akyamaç köylerinde tarımsal işletmeleri ziyaret etti.

İl Müdürü Çataklı, önce ziyaret ettiği Yukarı İhsaniye köyünde Suat Karakaş'a ait koyunculuk işletmesinin yapısı ve alışmaları hakkında bilgi aldı. Çataklı ziyareti dolayısıyla yaptığı açıklamasında, "Çaycuma'mızda böyle 450-500 baş kapasiteli bir üretim potansiyelinin olması gurur verici, işletmelerin üretim ile birlikte verimli olması da çok önemlidir. Bu vesile ile size teşekkür ediyorum. Ayrıca yonca, İtalyan çimi gibi üretimlerle işletmenin kaliteli kaba yem ihtiyacını karşılıyor olmanız da önemlidir. Kurumumuz ve devletimiz bu tür üretim yapan işletmelerin her zaman yanında ve destekçisidir." dedi.

Çiftliğin gezilmesinin ardından Akyamaç Köyü’nde Soner ve Vacit Pat kardeşlere ait silaj paketleme ve yem tedarik işletmesi ziyaret edildi. Slaj streçleme makinalarını inceleyen il Müdürü Cemalettin Çataklı ve İlçe Müdürü Coşkun Ulutaş'a burada yapılan çalışmalar hakkında işletme yetkilisi Soner Pat tarafından bilgi verildi. Kaliteli kaba yemin önemine değinen İl Tarım ve Orman Müdürü Cemalettin Çataklı, çalışmaları dolayısıyla işletme sahiplerini kutladı.

Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÇATAKLI,, İNCELEMELERDE, BULUNDU,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
ÇATAKLI, İNCELEMELERDE BULUNDU
ÇATAKLI, İNCELEMELERDE BULUNDU
ÇATAKLI, İNCELEMELERDE BULUNDU
Yorumlar
Haber Yazılımı