Haber
16 Mayıs 2018 - Çarşamba 13:39 Bu haber 1766 kez okundu
 
Çaydeğirmeni’nde Gençlik Haftası kutlamaları başladı
Çaydeğirmeni’nde Gençlik Haftası kutlamaları başladı
GÜNDEM Haberi
Çaydeğirmeni’nde Gençlik Haftası kutlamaları başladı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası Kutlamaları Çaydeğirmeni Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde başladı.
Çaydeğirmeni Belediye Başkanı Satılmış Gebeş, Belediye Başkan Yrd. Doğan Şişman ve meclis üyelerinin olduğu heyet Çaydeğirmeni Çok Programlı Anadolu Lisesi’ndeki kutlama etkinliklerine bizzat katılım gösterdiler. Birçok öğrenci velisinin de katıldığı etkinliklerde öğrencilerin aylardır özenle çalışarak hazırlamış oldukları gösteriler büyük ilgi gördü.
Çaydeğirmeni Anadolu Lisesi Müdürü İlhan Madenci; “ Öğrencilerimizin kültürel değerlerimiz ve milli bayramlarımıza sahip çıkması bizleri çok mutlu ediyor. Özenle çalışarak Gençlik Haftası kapsamında 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı gösterilerini hazırladılar. Çaydeğirmeni Belediye Başkanımız Satılmış Gebeş’de aramıza katılarak bizleri çok mutlu etti. Gösteride emeği geçen öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyor, Belediye Başkanımıza öğrencilerimize gösterdiği ilgi ve alaka için çok teşekkür ediyorum” dedi.
Törende konuşma yapan Çaydeğirmeni Belediye Başkanı Satılmış Gebeş; 
“Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kurtuluş mücadelemizin ilk adımının atıldığı gün ve Türk milletinin vatanı ve değerleri için verdiği onurlu mücadelenin adı olan 19 Mayıs’ın 99. yıldönümüne ulaşmış olmanın gururunu yaşıyoruz. Mustafa Kemal’in milli duygu ve düşünceler ile Samsun’a attığı ilk adım, Türk milletinin bağımsızlığını kazanmada ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulması yolunda atılan en önemli adımdır. 
Gelecekte ülke yönetiminde söz sahibi olacak sizler, her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulan sevgi, barış ve hoşgörü anlayışı içinde hareket ederek tüm sorunların üstesinden gelecek ve geleceğin lider ülkesi Türkiye’yi daha güçlü bir hale getireceksiniz. Sizler geleceğin teminatı, yarınlarımızı aydınlatan ışığımız olarak çok çalışıp bizleri her zaman bir adım öne taşımalısınız. “Vatanını çok seven işini iyi yapar” sözünü rehber edinerek çok çalışmalı, Türkiye’yi lider konuma getirmelisiniz. 
Sizlere güveniyoruz. Bu vesile ile başta 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nız olmak üzere Gençlik Haftanızı kutluyor, hepinize hayatta başarılar diliyorum.” dedi. Haber Merkez

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çaydeğirmeni’nde, Gençlik, Haftası, kutlamaları, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı