CEZA KAPIDA google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber
12 Şubat 2020 - Çarşamba 14:35 Bu haber 1694 kez okundu
 
CEZA KAPIDA
TFF 2. Lig Beyaz Grup ekiplerinden Zonguldak Kömürspor, Pazar günü kendi sahasında Sancaktepe Futbol Kulübü ile karşı karşıya geldi. Zonguldak Kömürspor’un 2-0 mağlup olduğu karşılaşmanın ardından kırmızı-lacivertli ekip Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK)’na sevk edildi.
SPOR Haberi
CEZA KAPIDA

TFF 2. Lig Beyaz Grup ekiplerinden Zonguldak Kömürspor’un Pazar günü Karaelmas Kemal Köksal Stadyumu’nda oynadığı Sancaktepe FK karşılaşmasının ardından temsilcimiz PFDK’ya sevk edildi. Sevkin gerekçesi ise çirkin ve kötü tezahürat olarak gösterildi. Öte yandan Zonguldak Kömürspor Teknik Direktörü Serkan Afacan da sportmenliğe aykırı hareketi nedeni ile PFDK’ya sevk edildi.

Konu ile ilgili PFDK’dan yapılan açıklama şu şekilde: “Zonguldak Kömürspor A.Ş. Kulübü'nün 09.02.2020 tarihinde oynanan Zonguldak Kömürspor A.Ş.-Sancaktepe Futbol Kulübü A.Ş. TFF 2. Lig Beyaz Grup müsabakasındaki "Çirkin ve kötü tezahüratı" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 53. maddesi uyarınca ve "Saha olayları" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 52. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine, Zonguldak Kömürspor A.Ş. Kulübü antrenörü Serkan Afacan'ın aynı müsabakadaki "Sportmenliğe aykırı hareketi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 36. maddesi uyarınca 10.02.2020 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.”

Haber: Fadime YILMAZ ELMA

Kaynak: Editör:
Etiketler: CEZA, KAPIDA,
Yorumlar
Haber Yazılımı