CHP- AK PARTİ VE POZİTİF AYRIMCILIK google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber
28 Ekim 2020 - Çarşamba 10:00 Bu haber 925 kez okundu
 
CHP- AK PARTİ VE POZİTİF AYRIMCILIK
GÜNDEM Haberi
CHP- AK PARTİ VE POZİTİF AYRIMCILIK

Zonguldak Milletvekili Sayın Polat Türkmen, ‘Cumhurbaşkanımız  Zonguldak için çok büyük pozitif ayrımcılık yapıyor’ demiş.

Yani Zonguldak için yatırımlar konusunda, Sayın Cumhurbaşkanı’nın ilgilerini söylemek istemiş.

18 yıldır iktidarda olan bir partinin vekili olarak, “Zonguldak’ın ödediği vergi kadar yatırım alamadığını” unutmuş besbelli.

Varsayalım ki, Sayın Cumhurbaşkanımız, Zonguldak’a ‘Ödediği vergi kadar yatırım yapmak’ konusunda ‘Pozitif ayrımcılık’ için kararlı.

 

Zonguldak insanının yaşam kalitesine direk etki edecek bir durum. Bundan büyük mutluluk yok.

Ancak, unutulmamalı ki, insanların yaşam kalitelerine etki edecek faktörler sadece maddi yatırımlardan geçmiyor. ‘Moral-motivasyon’ yaşam kalitesine etki eden faktörlerden.

Dostum Sayın Türkmen’e soruyorum. Siyasette birlik-beraberliği bozan hareketler ‘Pozitif ayrımcılık’ değil mi? Mesela, Zonguldak’taki üç Organize Sanayi Bölgesi (OSB) yönetimlerine CHP’li İl Genel Meclis Üyelerinin sokulmaması… CHP’li üyelerce desteklenen Üzülmez Kültür Vadisi Projesi toplantısına AK Parti ve MHP’li temsilciler dışında siyasilerin çağrılmayışı ‘pozitif ayrımcılık’ değil mi?

Soru şu… Sayın Cumhurbaşkanımızın yaptığı ‘Pozitif ayrımcılık’ övünülecek bir durum elbette. Ancak, OSB’ler ve Üzülmez Kültür Vadisi Projesi’ndeki CHP’lilerin ‘Ötekileştirilmesi’ nasıl bir ‘Ruh’ hali?

Haber: Adnan KÜÇÜKVAR 

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP-, AK, PARTİ, VE, POZİTİF, AYRIMCILIK, , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı