Haber Detayı
23 Nisan 2019 - Salı 12:29 Bu haber 3630 kez okundu
 
CHP Alternatif geleneğini sürdürdü
GÜNDEM Haberi
CHP Alternatif geleneğini sürdürdü

CHP, Atatürkçü Düşünce Derneği, Birleşik Kamu-İş ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği tarafından her yıl gerçekleştirilen alternatif çelenk koyma töreni bu yıl da devam etti.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında saban gerçekleştirilen törenin ardından Atatürk Anıtı’na alternatif çelenk sunumu yapıldı.

Alternatif çelenk töreninde konuşan CHP il Başkanı Hakkı Güney şu ifadelere yer verdi.

“23 Nisan 1920’de açılan Birinci Büyük Millet Meclisi’nin 99’uncu yıldönümünü büyük bir mutlulukla kutluyoruz.

Milletimizin Kurtuluş Savaşı verdiği o zorlu günlerde, milletin ve ülkenin geleceği adına, milletin iradesini egemen kılan meclisi açan ve bunu bütün dünyaya ilan eden Büyük Önderimizi saygı, sevgi ve şükranla anıyoruz. 1929 yılında dünyada ilk defa Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği bir bayram olan 23 Nisan’ı, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak kutlamanın gururunu yaşıyoruz. Egemenliğin tek kişiden halka geçtiği, ulusal bağımsızlığımızın ve halkımızın özgürlüğünün temellerinin atıldığı 23 Nisan 1920 tarihi, kurtuluşun ve kuruluşun önünün açıldığı tarihtir.

23 Nisan 1920 tarihi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ulusunun bağımsızlık karakterini ve onlara olan güvenini bütün dünyaya ilan ettiği gündür.

 “Bugünün küçükleri, yarının büyükleridir” diyerek böylesi anlamlı bir günü çocuklara armağan etmesi; O’nun hem milletimize olan güvenini hem de Cumhuriyetin ve demokrasinin özüne olan güvenini ortaya koymuştur.

Büyük Önderimizin bu öngörüsüyle az zamanda büyük işler başaran bu millet, Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni tüm dünyaya kabul ettirmiştir. Emperyalist devlet ve şirketlerin, dışarıdan ve içeriden bütün saldırılarına rağmen ulusumuz, Atatürk’ten ve onun gösterdiği çağdaş medeniyete ulaşma mücadelesinden vazgeçmemiştir, vazgeçmeyecektir. Çünkü insan olmak, insanca yaşamak, ülkemizde ve dünyada barışı sağlayabilmek için izlenecek yol budur. Cumhuriyet Halk Partisi her zaman bu misyonun temsilcisi ve taşıyıcısı olmaya devam edecektir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun” dedi.

Çetin ÖZDEMİR

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP, Alternatif, geleneğini, sürdürdü,
Yorumlar
Haber Yazılımı