Haber Detayı
08 Şubat 2019 - Cuma 16:55 Bu haber 2388 kez okundu
 
CHP’DEN AKDEMİR’E CEVAP
Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir’in “Partim bana sahip çıkmadı ve yanımda olmadı” sözlerine İl Başkanı Hakkı Güney ve Milletvekili Ünal Demirtaş, cevap verdi.
GÜNDEM Haberi
 CHP’DEN AKDEMİR’E CEVAP

CHP Zonguldak İl Başkanı Hakkı Güney, “Belediye Başkanı Akdemir’in söyleminin kendisine karşı olduğunu zannetmediğini belirtirken CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, Başkanımızın kendi takdirleridir.  Ben den parti içinde polemik çıkmaz.” dedi.

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir geçtiğimiz günlerde düzenlediği bir basın toplantısında “Partim bana sahip çıkmadı. Bana destek vermedi” şeklindeki ifadeler kullanmıştı.

“BANA KARŞI SÖYLENDİĞİNİ ZANNETMİYORUM”

Hakkı Güney yaptığı açıklamada, Belediye Başkanı Akdemir’in bu söyleminin kendisine karşı olduğunu zannetmediğini söyleyen İl Başkanı Hakkı Güney, “Sayın belediye başkanımızın partim beni yalnız bıraktı dediği olayda, son altı aylık pozisyonu mu söylüyor yoksa daha önceki yıllarımı söylüyor? Bunun için bir yorum yapamam. Altı aylık dönemde belediye başkanımızla birlikte mahallelerde ki tanıtım programlarına katıldım. Belediye başkanının nerede programı varsa yanında oldum. Belediye başkanının bu söyleminin bana karşı olduğunu zannetmiyorum. Kabul etmem de zaten. Benden öncekileri kast ediyorsa o açıklamayı da arkadaşlarımın yapması gerekiyor” diye cevap verdi.  

“BELEDİYE BAŞKANININ KENDİ TAKDİRİDİR”

CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, Belediye Başkanı Muharrem Akdemir’in “Partim bana sahip çıkmadı bana destek vermedi” şeklindeki açıklamasına Milletvekili Ünal Demirtaş, “Sayın muharrem Akdemir Zonguldak’a sekiz yıl hizmet etmiş önemli bir isimdir. Netice itibariyle partimiz bu dönemde bir karar aldı. Sayın Şenol Şanal’ı aday gösterdi. Bu bir bayrak yarışıdır. CHP Zonguldak’ta gücünü gösterecektir. Şenol Şanal bu bayrağı devam ettirecektir. Biz bunu şöyle değerlendiriyoruz, o belediye başkanımızın kendi takdirleridir diyoruz. Ben den parti içinde polemik çıkmaz” dedi.

Haber: Muhammet KARAPINAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: , CHP’DEN, AKDEMİR’E, CEVAP, , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı