CHP KURMAYLARI EKONOMİYİ TARTIŞTI
Haber
28 Eylül 2021 - Salı 14:14 Bu haber 1582 kez okundu
 
CHP KURMAYLARI EKONOMİYİ TARTIŞTI
SİYASET Haberi
CHP KURMAYLARI EKONOMİYİ TARTIŞTI

Cumhuriyet Halk Partisi ((CHP)’nin Ekonomi Politikaları ve İşveren Örgütlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak Başkanlığında, Türkiye’nin ve Zonguldak’ın ekonomisi masaya yatırarak iktidarın ekonomi politikasını eleştirdiler.

Zonguldak Dedeman Otel’de düzenlenen ekonomi masası toplantısına çok sayıda işveren katıldı. Türkiye’nin genel ekonomi sorunlarının tartışıldığı toplantı yaklaşık 4 saat sürdü.

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) ekonomi politikaları ve işveren örgütlerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak Başkanlığında CHP’nin enerji ve altyapı projelerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, İstanbul Milletvekilleri Akif Hamzaçebi, Enis Berberoğlu, Gökhan Zeybek, Turan Aydoğan, İzmir Milletvekili Bedri Serter, Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan ve 24’üncü Dönem İzmir Milletvekili Rahmi Aşkın Türeli'ninde aralarında bulunduğu CHP Ekonomi kurmayları ekonomiyi değerlendirmek üzere Zonguldak'a geldi.

Dedeman Otel'de düzenlenen Ekonomi Kurmayları Toplantısı’na CHP Zonguldak Milletvekilleri Ünal Demirtaş ve Deniz Yavuzyılmaz, Ticaret ve Sanayi Odası ve meslek odası başkanları ile iş dünyasından çok sayıda isim katıldı.

CHP İl Başkanı Murat Pulat; "3 yıl önce bu salonda kömür çalıştayı yapmıştık. Biz burada ülkemizin ve Zonguldak'ın ekonomisini konuşacağız. Daha sonra grubumuz ikiye ayrılacak, yurtsuz gencin de vergiden gözü yaşlı esnafın da derdine dermanı biz olacağız."dedi.

CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş; "Bugün ekonomi konuşacağız hem Türkiye hem de Zonguldak için yararlı bir toplantı olacağını düşünüyorum. "dedi. CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz;"Zonguldak uzun yıllar Türkiye sanayisinin lokomotifi olmuş bir ildir. Bugün burda hepimiz Zonguldak ekonomisinin paydaşları olarak burdayız. Hem makro hem de mikro boyuta inerek şeffaf ve bilimsel ölçüde çalışmalar yapacağız."ifadelerine yer verdi.

CHP Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak; "2019 yılının başından itibaren 26 ili ziyaret ettik ve sorunları yerinde dinledik, çözüm önerilerini de birlikte konuştuk. Sizin düşünceleriniz bizim için önemli." şeklinde konuştu.

CHP Ekonomi Politikaları ve İşveren Örgütlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak Başkanlığında Türkiye’nin ve Zonguldak’ın ekonomisini masaya yatırıldı.

ÖZTRAK: “BİZ HİÇ BİR ŞEYE KARŞI DEĞİLİZ İKİ BUÇUK KATINA YAPILAN PROJELERE KARŞIYIZ”

CHP’nin  iktidarın yaptığı her projeye  karşı olduğu algısı yaratıldığını söyleyen Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Biz Türkiye’de yapılan hiçbir projeye ve hizmete karşı değiliz. Biz sadece 2,30 katına yapılan projelere karşıyız. Dünya genelinde normal fiyatı neyse yapılsın biz de destek verelim. Projelerin birçoğu 1,30 kat fazla paralar ile yapılıyor. Normali neyse o fiyata yapılsın geri kalan para ile de başka projeler yapılsın. Biz bunları söyleyince iktidarın yaptığı her projeye karşı olduğumuz algısı yaratılıyor.” dedi.

 “KANAL İSTANBUL PROJESİ’NE KARŞIYIZ”

Kanal İstanbul Projesi’ne karşı olduğumuz doğrudur diyen Parti Sözcüsü Faik Öztrak; “ Birilerinin de geçmişte karşı olduğu kanal İstanbul projesine CHP olarak karşıyız. Çünkü çok ciddi anlamda çevre ve doğa sıkıntısı olacağını biliyoruz. Bizim bu projeye karşı olduğumuzu söylüyoruz ve herkesin de bilmesini istiyoruz. Zamanında kanal İstanbul projesine karşı olanlar şimdi bu projeyi gerçekleştirmek için her yolu deniyorlar ve çaba gösteriyorlar.”  şeklinde konuştu.

Parti Sözcüsü Faik Öztrak, konuşmasında şunları söyledi: “Dünyaya açık olan bir ekonomide bunu tutmak için döviz rezervleri harcamaya başladığınız andan itibaren gibidir. Yönetim krizi devlet ve yönetim krizinin neresindeyiz diye baktığımız zaman yani 'Türkiye'yi uçuracak' dedikleri ortada uzun vadeli bir stratejiyle bu iklim değişikleri herkesin bildiği yani bildiğimiz bu felaketi yönlendirecek bir strateji yok, taksimat yok. Merkez Bankası'nda oyun içinde kural değişti. Eyyam bir dış politikayı gerçekten gözler önüne serdi. Önce finansı yönettiğimiz için 'yeni mülteciler alırız' dedi. Sonra daha fazla yükü kaldıramayız oradan oraya geldik. Salgın yönetiminde neredeyiz diye baktığımız zaman bir kere; önce mücadele yaparken bugün okullar açıldı, süreç başladı. Bence bir yaklaşım, en son okullar kapatılmalı. Çünkü bir nesli kaybediyoruz en ufak bir taviz verilmemeli. Çocuklar sağlıklı bir şekilde okullarına devam edebilmeli bunu sağlamalıyız." Haber: Muhammet KARAPINAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP, KURMAYLARI, EKONOMİYİ, TARTIŞTI,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı