google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber Detayı
02 Kasım 2018 - Cuma 17:01 Bu haber 7224 kez okundu
 
CHP’Lİ ADAYLAR GÖRÜŞME ODASINDA
Komisyon milletvekilleri, aday adayları ile mülakat yaptı.
SİYASET Haberi
CHP’Lİ ADAYLAR GÖRÜŞME ODASINDA

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel Merkezi tarafından Türkiye’nin tüm illerinde, 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimler öncesinde, Belediye başkan aday adayları ile birebir görüşerek fikirlerini alıp, projeleri hakkında bilgi alıyor.

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin ve Parti Meclis üyesi Semra Dinçer Zonguldak’a gelerek, Merkez, ilçe ve belde Belediye Başkan adayları ile mülakat yaptılar.

CHP il Başkanlığı’nda gerçekleştirilen mülakatta, aday adaylarına bazı sorular sorulup, buradan alınacak sonucun da CHP Genel Merkeze bir rapor halinde bildirilecek ve Genel merkez tarafından da belirlenecek yöntem ile birlikte adaylar belirlenecek.

 GÜNEY: GENEL MERKEZE RAPOR EDECEKLER

Belediye Başkan aday adaylarına yapılan mülakatı değerlendiren il başkanı Hakkı Güney, “Genel Merkezin göndermiş olduğu üç görevli arkadaşlarımız Zonguldak’ta bir mutabakat anlamında aday adayı olan arkadaşlarımız için ön bir çalışma yapıyorlar. Yapılan mülakatta aday adayı arkadaşlarımızın fikirlerini alıyorlar. Yapılan görüşmeleri gelen görevli arkadaşlarımız Genel merkeze rapor edecekler. Rapor sonucuna göre burada yöntemi belirleyeceğiz” dedi.

DİNÇER: ADAY ADAYLARIMIZLA BİREBİR KONUŞUYORUZ.

CHP Parti Meclis üyesi Semra Dinçer de yapılan mülakatlarla ilgili şunları söyledi, “Biz aday adaylarımızı dinledik, profillerini gördük. Özelliklerini ve projelerini dinledik. Bunları rapor edip Genel merkezimize ileteceğiz. Takdir genel merkezimiz olacak. Biz herhangi bir aday profilini ön plana çıkartacak söylemlerde değil genel çerçeve açısından Zonguldak ve Zonguldak’ın diğer İlçelerini ve beldelerinin kiminle, nasıl kazanırız onun çabası içerisindeyiz. O yüzden aday adaylarımızla birebir konuşuyoruz. Çünkü bütün adaylarımızın Genel merkezimize gelip karşılarında bir muhatap bulabilme şansları yok, Türkiye genelinde düşündüğünüz zaman bu sayı çok fazla oluyor. Biz direk aday adaylarımızın merkezine geldik onlarla burada sohbet edip, onların projelerini, Zonguldak ve ilçeleri için düşüncelerinin neler olduğunu öğrendik. Cumhuriyet Halk Partisi olarak biz daha nasıl etkili olabiliriz, vatandaşımız bizden ne bekliyor bunları araştırmak adına buradayız, bu çalışmayı yapıyoruz. Çok da verimli bir çalışma çünkü bundan 15 gün evvel Türkiye’nin başka illerinde gerçekleştirdik, gerçekten çok güzel dönüşler geldi. Kamuoyundan, sivil toplum kuruluşlarından olumlu dönüşler geldi” dedi.

BULUT: ZONGULDAK PARTİMİZ AÇISINDAN ÇOK ÖNEMLİ BİR KENT

Adana Milletvekili Burhanettin Bulut Belediye Başkan aday adayları ile yapılan mülakat konusunda şu değerlendirmeyi yaptı.  “Zonguldak hem partimiz açısından hem de sembol olması açısından önemli. Çünkü sosyal demokrasinin en önemli kentlerinden biri Zonguldak. O açıdan bu hassasiyetleri görelim diye geldik. Tabi sadece adaylar ve örgütle görüşmüyoruz. Sivil toplum örgütü, vatandaşlarımızla, işte kahve sohbetleri yapıyoruz. Beklentilerin nedir onları almaya çalışıyoruz. Biz en doğru adayı CHP Zonguldak’ta Belediye başkanı yapacaktır.  O açıdan geldiğimiz çalışmanın esprisi de budur” dedi.

CHP’nin Türkiye genelinde başlattığı aday adayları ile yapılan mülakat sonrası, bir rapor halinde Genel merkeze sunulacak, aday isimleri ise önümüzdeki günlerde CHP Parti Meclisi toplanıp, aday isimleri açıklanacak.

Haber: Çetin ÖZDEMİR

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP’Lİ, ADAYLAR, GÖRÜŞME, ODASINDA,
Haberin Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı