Haber Detayı
05 Aralık 2017 - Salı 16:18 Bu haber 1537 kez okundu
 
CHP’nin başkan adayıyım
SİYASET Haberi
CHP’nin başkan adayıyım

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP’) Zonguldak Merkez ilçe Başkanlığı’nın 17 Aralık tarihinde gerçekleştireceği Merkez ilçe kongresi öncesinde, Fikret Zaman adaylığını açıkladı.

CHP’li İl Genel Meclisi Grup başkan vekili Fikret Zaman, dün parti binasında düzenlediği basın toplantısı ile merkez ilçe başkanlığına aday olduğunu açıklarken, kamuoyunda “Mavi listenin adayı” şeklindeki yoruma da açıklık getirerek, “Ben Zonguldak’ta Cumhuriyet Halk Partisi’nin Merkez ilçe Başkan adayıyım. Mavisi, beyazı, yeşili, kırmızısı hepsi benim eşim dostumdur” diyerek, kimsenin adayı olmadığını vurguladı.

 CHP içerisinde “Mavi liste” olarak bilinen ve o listenin kazanması için çaba gösteren, eski il Başkanı Halil Furat ile Milletvekili adayı Deniz Yavuzyılmaz’ın da hazır bulunduğu basın toplantısında konuşan Merkez ilçe Başkan adayı Fikret Zaman, kongrede kazanması halinde 2019 seçimlerinde partisinin başarısı için mücadele edeceğini söyledi.

Sözlerine Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verilişi ile ilgili bir konuşma ile başlayan Zaman, “Öncelikle bugün biliyorsunuz, değerli önderimiz, dünyada eşsiz lider Mustafa Kemal Atatürk 1934 yılında ilk defa Avrupa’da medeniyetin beşiği olan Avrupa’da bile olmayan hakların kadınlarımıza vermiş olmasından dolayı ve bizim eşsiz liderimiz olmasından dolayı gururluyum. Bu anlamda bütün kadınların gününü kutlar, bundan sonraki hayatlarında sağlık, sevgi dolu yıllar dilerim. Biliyorsunuz demokraside kadınların yeri çok önemlidir. Kotalarla sınırlandırılmayacak kadar geniş olması lazım. Bunu bizim Cumhuriyet Halk Partisi ilçe yönetimine çevirdiğimiz vakit, ben isterim ki 24 kişilik yönetim de en azından yarısının mutlaka bayanlar tarafından olmasını dilerim” dedi.

“BEN ZONGULDAK’TA CUMHURİYET HALK PARTİSİ’NİN MERKEZ İLÇE BAŞKAN ADAYIYIM”

2019’da yapılacak seçimlerin her bakımdan kritik olduğuna işaret eden Fikret Zaman, kimsenin adayı olmadığını vurgu yaparak başladığı konuşmasında,  “Zonguldak’ta Cumhuriyet Halk Partisi Merkez ilçe Başkanlığı kongresi yapılacak 17 Aralık tarihinde. Beni hepiniz tanıyorsunuz, şu anda İl Genel Meclisi’nde bir görev sürdürmekteyiz. Bu dönemde genel merkezin atadığı şekilde il başkanlık görevini yaptık seçime kadar partimizi götürdük. Bundan sonra da sizin gibi değerli insanların talepleri doğrultusunda ilçe başkanlığına adayım. Basın da yanlış ifadeler yer aldı. Mavi liste adayı olarak lanse edildi. Ben Zonguldak’ta Cumhuriyet Halk Partisi’nin Merkez ilçe Başkan adayıyım. Mavisi, beyazı, yeşili, kırmızısı hepsi benim eşim dostumdur. Şunu da peşinen söyleyeyim, ayın 17’sinde tüm delegelerimiz oylarını kullanacaklar mutlaka birisi ilçe başkanı seçilecek. Bu ben de olurum, bir başka arkadaşımız da olur, benim gerçekten başımın üstünde yeri var. Bundan önceki dönemde delege seçilmedim, seçmediler. Hiç küsmedim aynı görevimi keyifle ve hiç kimseye hiçbir şey demeden bu güne kadar getirdim. Bugün delege seçildim çok değerli dostlarımız ısrarları, talepleri doğrultusunda ilçe başkanlığına adaylığımı koymuş bulunmaktayım.  

Şimdi Mavi-Beyaz. 1970’li yıllarda ben Elvanpazarcık beldesinin de kurucusuyum, ilk dönem SHP’den Belediye Meclis üyeliği yaptım orada. Daha sonra Belediye Başkanlığına aday oldum seçilemedim. 70’li yıllarda mahallemizde Hayat mahallesinde futbol takımı kurduk futbol takımının renklerini de bizzat kendim seçmiştim. İstanbul’da forma almaya gittiğimde Mavi-Beyaz almıştım gerçekten renklerin anlamı çok önemli ve iyidir. Onun için hiçbir ayrışma benim için söz konusu değil, diğer arkadaşların hepsi de bizim dostlarımızdır, partili insanlarımızdır hiç ir yanlış bir şeye mahal vermeden ilçe kongresini yapacağız başarıl ile çıkacağımızı umuyorum, öyle görünüyor. Asıl işin şu tarafı delegelik sürecinde olsun, daha sonraki süreçte birçok arkadaşımla konuşurken ben şunu söylemiştim. Ülkenin durumunu hepiniz biliyorsunuz, ülkede işsizlik, enflasyon, yolsuzluk en olmamış şekilde işsizliğin tavan yapmış olması, en olmamış şekilde hapishanelerin dolu olmasının sorumlusu bizler değiliz. Tabiki bunun bir sorumlusu var.  2019 seçimleri gerçekten çok kritik ülke için kritik, Cumhuriyet Halk Partisi için kritik, elbette Zonguldak için de kritik. Biz sadece burada bulunan CHP’liler değil bizim dışında bulunanlar da bu ülkenin gidişatını beğenmeyen insanlar topyekün 2019 yılında bu kederi değiştirmesi lazım. Biz de asıl mücadelemiz 2019’da bu kara tabloyu geri çevirmek, istediğimiz doğrultuya getirmek. Bu doğrultuda çalışacağız, ben seçilsem de seçilmesem de 2019’a giderken aynı hızla aynı duygularla aynı cesaretle bu tabloyu değiştirmemiz lazım.  Fazla bir şey söylemeye gerek yok, partili insanlarımıza ajitasyon da çekmeye de gerek yok, bizim partili insanlarımızın hepsi ülkenin şartlarını da, dünyada ne olup bittiğini de çok iyi biliyorlar. Hayatım hep mücadele ile geçti, inşallah bu mücadeleyi de başaracağız. Hedefimiz 2019’da bu kara tablodan kurtulmaktır” şeklinde ifade etti.

Çetin ÖZDEMİR

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: CHP’nin, başkan, adayıyım,
Yorumlar
Haber Yazılımı