Haber Detayı
28 Ocak 2019 - Pazartesi 19:07 Bu haber 2239 kez okundu
 
CHP 'ŞANAL' DEDİ
Parti Meclisi Ereğli için Halil Posbıyık dosyasını kabul ederken, Ali Uzun Dosyası’nı geri iade etti. Akabinde Şenol Şanal dosyası PM’ye getirildi, görüşülüp onaylandı.
SİYASET Haberi
CHP 'ŞANAL' DEDİ

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) ile İYİ Parti arasında İTTİFAK çerçevesinde il-ilçe-belde paylaşımı dolayısıyla açıklanmayan adaylar parti içi ve tabanda eleştiri konusu olmuştu.

Zonguldak’ta Merkez ve Ereğli ilçeleri ile ilgili aday belirleme çalışmaları İTTİFAK pazarlığı bahanesiyle önceki güne kadar ertelenmişti.

Önceki gün Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan Merkez Yönetim Kurulu ve Parti Meclisi, hazırlanan dosyalar üzerinde görüş alış-verişi yaptı.

Toplanan MYK’ya Ereğli Adayı Halil Posbıyık ile Zonguldak adayı olarak Ali Uzun dosyaları ele alındı. Dosyalar Parti Meclisi’ne gönderildi.

CHP-MYK ve PM toplantıları sürerken Ankara’da 40-50 aday adayı taraftarı partili sosyal medya üzerinden kulis faaliyetleri yürüttü.

Yapılan kulis ve algı operasyonu faaliyetleri dolayısıyla sosyal medya da: Harun Akın, Ali Uzun ve Şenol Şanal atandı haberleri yer alıp tartışmalar yaratıldı.

Zonguldak adaylarının belirlenmesi sabah 05 saatinde netleşti. Adayların belirlenmesi sonrası kulisler parti içi ve Zonguldak Belediyesi içinde yoğunlaştı.

CHP içinde bir grup il Başkanı İl başkanı Hakkı Güney’in istifasını istedi. Güney ‘Seçimle geldim. Derdim taraf olmak değil, adayımızın kazanmasını sağlamaktır’ dedi.

Merkez İlçe Başkanı Fikret Zaman ‘Bize müracaat eden üç üyemizden birinin atanması sevindirici. Bundan sonra seçimi kazanmaya odaklanacağız’ dedi.

Zonguldak ve Ereğli Belediye Başkan adaylarının atanmasıyla birlikte 8 ilçe 17 belde adayları belirlenmiş oldu.

Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık(1945)Ereğli Belediye Başkanlığı yapmıştı.

Şenol Şanal, Zonguldak’ta fırın işletmeciliği yapmakta olup, Zonguldak Belediyesi meclis üyeliği yapıyor.

Özel Haber

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP, 'ŞANAL', DEDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı