google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Bartın mitingi iptal edildi
Bartın mitingi iptal edildi
Haber Detayı
10 Haziran 2019 - Pazartesi 17:16 Bu haber 6086 kez okundu
 
CHP SUYA İNDİRİM İSTEDİ AKP REDDETTİ
CHP’lileri şov yapmakla suçlayanlara cevap veren Kayınova; “ Şov falan yapmadık. Zonguldak halkının beklentilerini doğrultusunda, yüz gün boyunca partilerin ve belediye başkan adaylarının verdiği sözler için önerge verdik” dedi.
SİYASET Haberi
CHP SUYA İNDİRİM İSTEDİ AKP REDDETTİ

Zonguldak Belediyesi Haziran ayı meclis toplantısında verdikleri su indirimi reddedilmesi üzerine meclisi terk eden CHP gurubu parti binasında basın toplantısı yaptı. CHP’li meclis üyelerini tebrik ettiği söyleyen CHP İl Başkanı Hakkı Güney, "Bugün sabah grup toplantımızı yaptık. Biz Zonguldak için mücadele ettik. İsteklerimizi AKP'ye ilettik. Onlar bu konunun ertelenmesi konusunda da özveride bulunmadılar. Çıkarları doğrultusunda hesap yaptılar.  Ben arkadaşlarımı kutluyorum" dedi. CHP’li Belediye Meclis üyeleri doğru ve şeffaf bir durum gerçekleştirdiler. Arkadaşlarımı Zonguldak adına yaptıkları mücadeleden dolayı kutluyorum” dedi. 

KAYINOVA: VATANDAŞA VERİLEN SÖZ TUTULSUN DEDİK

CHP Grup Başkanvekili Atınç Kayınova yaptığı açıklamada, "Bize şov yaptı diyenler acizlik içindedir. Şov falan yapmadık. Zonguldak halkının beklentilerini doğrultusunda yüz gün boyunca partilerin ve belediye başkan adaylarının verilen sözler için önerge verdik.   MHP grubuna da teşekkür ediyorum. Bize destek verdiler. Geçmişte AKP ellerine pankart aldılar hatırlarsanız. Şov yapsaydık bunu başka argümanlarla dile getirebilirdik. Biz vatandaşa bayram hediyesi verilsin diyoruz.  Biz vatandaşa verilen söz tutulsun dedik. Buna şov demek basiretsizliktir. Bunlara komisyon karar verecek. Ama tablo şu AKP meclis üyeleri müfteri pozisyona düştü. Halkı kandırma peşine düştü.

“SUYA İNDİRİM YAPACAĞIZ DİYECEKSİNİZ. ÖNÜNÜZE ÖNERGE DİLDİĞİ ZAMAN KAÇACAKSINIZ”

Kayınova; “Yüz gün boyunca sabah akşam, gittiğiniz her yerde Zonguldak Türkiye’nin en pahalı suyunu kullanıyor diyeceksiniz. Önünüze önerge dildiği zaman kaçacaksınız. Mansur Yavaş'a indirim için AKP teklif verdi kabul edildi. İki ayda heykel kaldır, baba kaldır. Hizmet mi? Projeler kenarda bekliyor. Siz belediye başkanısınız, Nerde iftar yemeklerinde, Giresunlular Derneğinin toplantısında o ne güzel. Zonguldak hizmete aç, projeler kenarda bekliyor.  Zonguldak Belediyesi şuan sahipsiz. Zonguldak Belediyesi şu anda güçlü duracak ve ayaklarının duracak bir iradeyi gösterecek iradeyi yapıyı gösterecek, yönetsel yapı içinde olmadığını iki ayda kamuoyuna göstermiştir.  Diğer taraftan MHP'li kardeşlerimizi de komisyona alalım. Ben MHPli arkadaşları tebrik ediyorum. Şükranlarımı sunuyorum. Sayın Uzun keşke yüzde 40 da olur 50 de olur deseydi inceleyelim deseydi olurdu. Bizim hesaplarımıza göre bu indirim yapılır. Biz CHP olarak yıllarca suya zam yapmadık. Halkın ezilmesini önledik. Sayın Uzun’a dedim alın bunu gündeme biz yüzde 40 dedik siz yüz de bir yapın halka bunu yapabildik diyen dedik. AKP’ye verdiği sözü tutmak için fırsat yarattık. İftar yemeklerinde, orada, burada çok güzel konuşuyorsunuz. MHP’li arkadaşları sözlerinin arkasında durduğu için ve dik durdukları için tebrik ediyorum. AKP’li meclis üyeleri bugün sınavı geçemediler. Şov falanda yapmıyoruz. Şov yapsaydık yüz gün boyunca verdikleri sözleri alır pankart olarak asardık” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP, SUYA, İNDİRİM, İSTEDİ, AKP, REDDETTİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı