0
Haber Detayı
04 Ocak 2019 - Cuma 17:46 Bu haber 3300 kez okundu
 
CHP YİNE PATİNAJ YAPTI
İYİ Parti ile İttifak çerçevesinde, Zonguldak’ın da içinde bulunduğu 20 il bazında pazarlıklar sürüyor. Önümüzdeki hafta başı açıklama yapılması bekleniyor
SİYASET Haberi
CHP YİNE PATİNAJ YAPTI

AK Parti ve MHP, Zonguldak Belediye Başkan Adaylarını belirleyip, meclis üyelerini ve seçimde kullanacağı slogan ile hizmet projelerini açıklamaya hazırlanıyor.

CHP ve İyi Parti ‘İttifak’ çalışmaları çerçevesinde, Zonguldak’la ilgili beklentilere hâlihazırda cevap vermiş durumda değil.

CHP Merkez Yönetim Kurulu’nun(MYK) dün yapılan toplantısında, yeni adaylar üzerinde fikir alış-verişi yapıldı.

Karara bağlanan adaylar, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan Parti Meclisi(PM) onayına sunuldu.

CHP, bundan önce yapmış olduğu dört ayrı PM toplantısında 12 Büyükşehir,24 il belediye başkan adayı olmak üzere 531 adayını açıklamıştı.

Dün yapılan PM ile Bursa, Mersin, Kahramanmaraş ve Van ile birlikte belirlenen büyükşehir sayısı 16’ya ulaştı.

Iğdır, Kütahya, Bitlis, Bayburt ile birlikte belirlenen il sayısı 26, belirlenen aday sayısı 537 oldu.

Dünkü PM toplantısı sonrası Zonguldak’tan açıklanan tek yer Kilimli /Gelik belde belediye Başkan adayı İlker Çoban oldu.

Gözlemciler, CHP-İYİ Parti arasında ‘İttifak’ çalışmasının sürdüğünü, 20 il üzerinde belirleme yapıldıktan sonra 16 Ocak’ta açıklama yapılacağını belirttiler.

İller bazında tartışma ve takas yapıldıktan sonra, partilerin özel istekleri olan ilçeler bazında toplantılara geçileceği öğrenildi.

Siyasi Parti yetkilileri, İttifak mensubu partilerin, genel merkezleri nezdinde oluşturulan komiteler dün itibarıyla da çalışmalarını sürdürdüler.

Taban ertelemeden çok rahatsız… Kalan illerin açıklamasının erkene alınacağı ve önümüzdeki hafta yapılabileceği ileri sürüldü.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP, YİNE, PATİNAJ, YAPTI, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı