ÇİFTÇİLERE MEYVECİLİK EĞİTİMİ VERİLDİ
Haber
06 Mart 2021 - Cumartesi 14:21 Bu haber 1702 kez okundu
 
ÇİFTÇİLERE MEYVECİLİK EĞİTİMİ VERİLDİ
EĞİTİM Haberi
ÇİFTÇİLERE MEYVECİLİK EĞİTİMİ VERİLDİ

Zonguldak’ta çiftçilere iki gün süren eğitimde Prof. Dr. Turan Karadeniz ve Yalova Merkez Arastırma Enstitüsü Müdürü Yılmaz Boz; Meyve ağaçlarında budama, aşılama, gübreleme ve bakım işlemleri ile ilgili uygulamalı eğitimler verdi.

Zonguldak İl Tarım ve Orman Müdürü Cemalettin Çataklı, Koordinasyon Şube Müdürü Engin Hasan Sarı, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Serkan Bulut, Devrek İlçe Tarım ve Orman Müdürü Rıfat Verimli ve farklı köylerde 150 çiftçinin katılımı ile düzenlenen eğitimlerde sahada Ceviz bahçelerinde budama, aşılama, fındık bahçelerinde budama ve gübreleme,  Aronya bahçelerinde bakım ve gübreleme ile ilgili bilgi ve tecrübeler paylaşıldı.

Son dönemde Zonguldak genelinde Meyve Bahçe sayısının artmasıyla birlikte birim alandan daha çok verim almak için yapılan eğitimler çiftçileri memnun etti.

İl Müdürü Cemalettin Çataklı; 'Yaptığımız projeler ile kapama meyve bahçeleri tesis etmeye devam ediyoruz. Çiftçilerimize hem kendi teknik ekiplerimiz ile hem de bu tarz eğitimler ile destekler veriyoruz. İlimiz genelinde Ceviz ve Fındık bahçelerindeki gelişmeler mutluluk verici. Çiftçilerimize eğitimlerimize gösterdikleri yoğun ilgi sebebi ile teşekkür ediyorum. Pandemi Sebebi ile gerekli tedbirler alınarak eğitimimiz açık alanda yapılmıştır. Eğitimimiz hafta sonu da devam etmiştir dedi.

Haber: Muhammet KARAPINAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÇİFTÇİLERE, MEYVECİLİK, EĞİTİMİ, VERİLDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı