CKD’DEN BAĞIMLILIKLA MÜCADELE SÖYLEŞİSİ google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber
08 Şubat 2020 - Cumartesi 15:40 Bu haber 5015 kez okundu
 
CKD’DEN BAĞIMLILIKLA MÜCADELE SÖYLEŞİSİ
Cumhuriyet Kadınları Derneği (CKD) Zonguldak şubesi tarafından “Anneler Hareketi” başlığı altında “Bağımlılıkla mücadele” konulu söyleşi gerçekleştirildi.
YAŞAM Haberi
CKD’DEN BAĞIMLILIKLA MÜCADELE SÖYLEŞİSİ

Zonguldak Belediyesi Meclis Salonu’nda düzenlenen bağımlılıkla mücadele konulu söyleşiye;  Ankara Üniversitesi Psikiyatri ve Ruh Hekimi emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Yıldırım Doğan bağımlılıkla mücadele konusunda önemli bilgiler verdi. 
ÇETİN: BAĞIMLILIĞIN TEDAVİ EDİLEBİLİR BİR DURUM OLDUĞUNU AKTARACAĞIZ
Cumhuriyet Kadınları Derneği Zonguldak Şubesi olarak sosyal sorumluluk projeleri kapsamında “bağımlılıkla mücadele” konulu bir söyleşi düzenlediklerini belirten Gülhan Çetin, “Cumhuriyet Kadınları Derneği olarak sosyal sorumluluk projesidir ve bir bilgilendirme söyleşisi şeklinde devam edecektir. Bağımlılığın tedavi edilebilir bir durum olduğunu aktaracağız. Bizler de ailelerin dahil olmasını istedik yeni nesil gençlerimiz bağımlılığın her türlüsüne kolay ulaşım sağlanmaktadır. Bizler sivil toplum örgütü olarak üzerimize düşeni yapmak için bugün buradayız.”  dedi.
DOĞAN: BU İNSANLAR TOPLUMDAN ASOSYAL YAŞAMAKTADIR
Ankara Üniversitesi Psikiyatri ve Ruh Hekimi emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Yıldırım Doğan ise yaptığı konuşmada, "Toplumu etkileyen bir sorun söz konusu olduğunda bu sorunun temelinde aile yapısı olup koruyucu ve önleyici sağlık politikası birçok bağımlılık ve hastalıkta korunmak için izlenen önemli bir yol teşkil etmektedir. Cumhuriyetimizin eski kuşakları bugünümüzle kıyaslanamayacak kadar fedakar bir yaşam şekli gütmekteydi. Esrar bağımlılık maddeleri arasında en tehlikelisidir.15-24 yaş arası kullanan yaş gurubudur. Bu insanlar toplumdan asosyal yaşamaktadır. Farkındalık ilk olarak anneler için önemli bir yer tutmaktadır. Çünkü evde annelik edecek bir kadın çocuklarla ilk iletişim kuracak olan kişidir" diye konuştu. Çetin ÖZDEMİR

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: CKD’DEN, BAĞIMLILIKLA, MÜCADELE, SÖYLEŞİSİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı