ÇOCUKLAR TİYATRO OYUNU İLE BULUŞTU google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber
20 Ocak 2020 - Pazartesi 15:20 Bu haber 5603 kez okundu
 
ÇOCUKLAR TİYATRO OYUNU İLE BULUŞTU
KÜLTÜR Haberi
ÇOCUKLAR TİYATRO OYUNU İLE BULUŞTU

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde The Party Organizasyon tarafından getirilen ‘Fareler ve İnsanlar’ isimli oyun Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi’nde izleyicileriyle buluştu.
Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Arslan Keleş ve Cumhuriyet Başsavcısı Huzeyfe Yücedağ’ın’ da izlediği oyunun en önemli konukları ise Atatürkçü Düşünce Derneği yönetiminin organizasyonu ile Çaylıoğlu, Ormanlı, Çayırlı, Danışmentli ve daha birçok köyden getirilen çocuklar oldu.
Oyun sonrasında açıklamada bulunan Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Yusuf Arslan; “Ereğli’de yine farklı bir etkinliğe imza attık. İlk defa tiyatroya geldi çocuklarımız Ereğli’nin dört bir yanından başta olmak üzere Çaylıoğlu, Ormanlı, Çayırlı, Danışmentli ve daha birçok köyümüzden yaklaşık 60 öğrencimizi tiyatro ile buluşturduk. Şehit Ailelerimizi ve Maden Şehitleri’mizin çocukları da misafir ettik. Bu projemize destek veren başta TSO olmak üzere, Aile Hekimleri Derneğimiz, Ereğli Lisesi Mezunları Derneğimiz, LİONS Kulübümüz başta Doktor Recep Erdoğan olmak üzere, Mustafa Kargıdan, Zekiye Acar gibi yüce gönüllü üyelerimiz. Bize her daim büyük bir aile olmanın, Sivil Toplum Kuruluşları ile birlikte Atatürkçü Düşünce’nin ışığında projeler üretmenin, Çocuklarımızı mutlu etmenin, Çağdaş ve Aydınlık Ereğli’nin geleceğine dokunacak sihirli birlikteliğin yollarını açtılar. Ve Değerli Üyemiz Doktor Uğur Kurt Beyefendi Atatürkçü Düşünce Derneği Ereğli Şubemizin her daim böyle güzel etkinliklerde yer almasını sağlayarak bizlere destek olduğunuz için teşekkür ederiz.” dedi.
Tiyatro oyununu ilçeye getiren The Party yöneticisi Uğur Kurt ise konuşmasında “The party organizasyon olarak iki buçuk yıldır Ereğli de hizmet veriyoruz. Bu anlamada hep belli bir çizgide olan etkinlikler getirmeye çalışıyoruz. Çok piyasa oyunlarını tercih etmedik daha çok edebi yönü ağır olan oyunlar getirmeye çalıştık ve bundan sonrada bu çizgide devam edeceğiz. Böylesine büyük bir prodüksiyonu buraya getirmemizde bize destek olan rota mühendisliğe, Avukat Yılmaz Efe ve Ereğli belediyesine teşekkür ediyorum. Ayrıca bu oyun sosyal sorumluluk haline dönüştü Atatürkçü Düşünce Derneği önderliğinde bir takım dernekler bu oyun için köylerden hiç tiyatro izlememiş öğrencileri ücretsiz bir şekilde oyuna getirdiler. Onlarda izleyecekler bu anlamada ayrıca önem anlam taşıyor bu yüzden de gururluyuz. Bizi kırmadıkları için de bu ekibe de çok teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu. 
Haber Merkezi

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÇOCUKLAR TİYATRO OYUNU İLE BULUŞTU,
Yorumlar
Haber Yazılımı