0
Haber Detayı
13 Nisan 2018 - Cuma 16:27 Bu haber 2604 kez okundu
 
‘Çocukları korumak ortak sorumluluğumuzdur’
‘Çocukları korumak ortak sorumluluğumuzdur’
- Haberi
‘Çocukları korumak ortak sorumluluğumuzdur’

Kozlu Kimsesiz Çocukları Koruma Derneği Başkanı Münevver Setan, derneğin dayanışma yemeğinde yaptığı konuşmada “Çocuklarımız yarınlarımıza dair umutlarımızdır. Onları her türlü olumsuzluklardan korumak, sağlıklı nesiller yetiştirmek, tüm toplumun ortak görev ve sorumluluğudur” dedi.

Kozlu Kaymakamı Ahmet Karakaya da derneğin iyi bir başlangıç yaptığını belirterek “Şehit Yusuf Yelkenci’nin babası Nevzat Yelkenci, oğlunun yazmış olduğu şiir kitabından elde ettiği geliri bağışladı. Böylece derneğimiz güzel bir başlangıç yaptı. O şehit ailemize teşekkür ediyorum” dedi.

Haber: Öznur GÜNEŞ

Kozlu Kimsesiz Çocukları Koruma Derneği’nin üyeleri ve yardımseverler bir önceki akşam dayanışma yemeğinde buluştu.

Lemariz Restaurant’ ta düzenlenen yemeğe; Kozlu Kaymakamı Ahmet Karakaya ve eşi Özlem Karakaya, Kozlu Belediye Başkanı Kerim Yılmaz, AK Parti Kozlu İlçe Başkanı Ahmet Gören, Sosyal Hizmet Müdürü Veli Köktürk, Kozlu Belediyesi meclis üyeleri ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katıldı. Dayanışma yemeğinde konuşmaların ardından müzikli eğlence yapıldı.

SETAN: “BAKANLIĞIMIZ ÇOCUK HAKLARINDA SOSYAL YARDIM VE HİZMETLERDE DEV ADIMLAR ATIYOR”

Kozlu Kimsesiz Çocukları Koruma Derneği Başkanı Müzeyyen Setan, açılış konuşmasında şunları söyledi; “Çocuklarımız yarınlarımıza dair umutlarımızdır. Onları her türlü olumsuzluklardan korumak, sağlıklı nesiller yetiştirmek, tüm toplumun ortak görev ve sorumluluğudur. Ülkemizin ve dünya çocuklarının eğitim, sağlık, barınma, gıda ve güvenlik gibi temel yaşam koşullarının yükseltilmesi, çocuk haklarının iyileştirilmesi ve farkındalığın arttırılması son derece önemlidir. Çocukların açlık, savaş, terör ve göç sebebiyle yaşadıkları mağduriyetin son bulması ise en büyük temennimizdir. Ülkemiz sahip olduğu o eşsiz kültürüyle inanç ve ahlaki değerleriyle dünyanın birçok köşesinde çocuklara yardım elinin uzatmaya devam ediyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımız ülkemizdeki uygulamalarla çocuk haklarında sosyal yardım ve hizmetlerde dev adımlar atıyor. İl müdürümüz nezdinde bakanlığımıza teşekkürü bir borç biliyoruz. Kozlu Kimsesiz Çocukları Koruma Derneği olarak şirin ilçemiz Kozlu’da gözbebeğimiz, geleceğimizin teminatı için yola çıktık. Bizleri derneğimizin kuruluş aşamasında ve sonrasında desteklerini esirgemeyen ve katkı gösteren herkese teşekkür ediyorum.”

KARAKAYA: “DERNEĞİMİZ GÜZEL BİR BAŞLANGIÇ YAPTI”

Kozlu Kaymakamı Karakaya, bu etkinlikte bulunmaktan mutluluk duyduğunu belirterek “Çocuk evlerindeki çocuklarımız Kozlu’muza misafir olarak geldiler ve geldikleri günden bugüne onlar için daha fazla ne yapabiliriz diye düşündük ve dernek oluşumuna gidildi. Bu derneğimize geçtiğimiz hafta şehit Yusuf Yelkenci’nin babası Nevzat Yelkenci, oğlunun yazmış olduğu şiir kitabından elde ettiği geliri bağışladı. Böylece derneğimiz güzel bir başlangıç yaptı. O şehit ailemize teşekkür ediyorum. Şehidimizin de ruhu şad olsun. Belediye Başkanımız büyük destek verdi. İlçe Kaymakamı olarak Belediye Başkanı olarak her zaman yanlarında olacağız” diye konuştu.

YILMAZ: “GURUR VE ONUR VERİCİ BİR DURUM, ÇOK DUYGULANIYORUM”

Kozlu Belediye başkanı Kerem Yılmaz da, ”Kimsesizlerin kimsesi olmak adına Kozlu’muza böyle bir Derneği kazandırdıkları için ayrıca tebrik ediyorum. Gurur ve onur verici bir durum, çok duygulanıyorum. Kozlu’nun bir kez daha revaçta olduğunu buradan söylüyorum. Kozlu her yönden gelişerek kalkınarak Zonguldak’ın parlayan yıldızı olma yolunda hızla devam ediyor. Derneği hem maddi hem de manevi olarak katkıda bulunmak istiyoruz. Çocuklarımızın sosyal hayata kazandırılması anlamında böyle güzel etkinliklerin düzenlenmesi bizi mutlu ediyor. Bu etkinliği düzenleyen başta Müzeyyen Hanım olmak üzere ekibine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘Çocukları, korumak, ortak, sorumluluğumuzdur’,
Yorumlar
Haber Yazılımı