Haber Detayı
11 Şubat 2019 - Pazartesi 18:18 Bu haber 2943 kez okundu
 
COŞKU YOK, YOKLUK VAR!
Zonguldak Kömürspor Kulüp Başkanı Süleyman Caner, Şanlıurfaspor müsabakası sonrasında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Başkan Caner, “Hakemin isabetli kararı olmamasına rağmen galibiyetle ayrıldık.” dedi.
SPOR Haberi
COŞKU YOK, YOKLUK VAR!

Zonguldak Kömürspor geçtiğimiz haftayı Şanlıurfaspor deplasmanında aldığı 3 puanla kapattı. İyi bir futbolla rakibi karşısında 1-0 üstünlük sağlayan Zonguldak Kömürspor’un Kulüp Başkanı Süleyman Caner, açıklamalarda bulundu. Başkan Caner, Şanlıurfaspor karşısından hakemin yanlı kararlarına rağmen galip ayrılmayı başardıklarını ifade ederek, ‘İnşallah bu galibiyetlerin devamı gelir.’ dedi.  Başkan Süleyman Caner öte yandan, tesis sorunu ve stadyum ile ilgili konulara da değindi.

“HAKEME RAĞMEN…”

Şanlıurfaspor müsabakası ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Başkan Caner, “Galibiyet bizim açımızdan iyi oldu. Hem puan açısından hem de alta ki takımlar arasından puan farkı açma açısından. Çok zor bir müsabaka oldu. İkinci yarının ilk üç maçını berabere bitirdik. Bunların 3'ünden de galibiyetle ayrılabilirdik. İyi futbolu golle sonuçlandıramayınca istediğimizi alamadık. Ama takımımız bu maçta gerçekten yine aynı mücadelesini ortaya koydu. Hakeme rağmen bütün Türkiye gördü. Hakemin isabetli kararı olmamasına rağmen galibiyetle ayrıldık. İnşallah bu galibiyetlerin devamı gelir.” dedi.

“SANKİ HİÇ PROFESYONEL TAKIM YOK”

Kent olarak birlik ve beraberliğin önemine değinen Başkan Caner, “Aldığımız galibiyetin devamının da gelmesi için kent olarak birlik beraberlik içerisinde olmamamız gerek. Taraftarıyla şehrin ileri gelenleriyle yönetimiyle esnafımızla kenetleneceğiz. Zonguldak'ta tek profesyonel takım var ama öyle bir hava var ki sanki hiç profesyonel takım yok. Bakıyorum artık eski coşku da yok. Aslında eski ile yenisi arasında fark yok. Biz zaten yokluk içinde olmayan rakamlarla bu takımı buraya getirdik. Yine yokluk var.” diye konuştu.

“ZONGULDAKSPOR BU LİGDE KALMALI”

Zonguldak Kömürspor Kulüp Başkanı Süleyman Caner, Onur Eriş transferiyle gelen paranın yeni transferlere ve federasyona veren oyunculara gittiğini söyleyerek, “Futbolcu sattık diyorsunuz. Sattık ama transfer açılırken yapılan masraflar var. Ayrıca federasyona veren arkadaşlarımız var. Yeni yapılan transferlere harcadığımız paralarla elde ettiğimiz gelir kafa kafaya geldi. Bütün beklenti başta sayın valimiz olmak üzere milletvekillerimizle beraber bütün zorlukların üstesinden geleceğiz. Zonguldakspor bu ligde kalmalı ve ligi en iyi şekilde bitirmelidir. Hedefimiz bu. Bunun için uğraşıyoruz.” şeklinde konuştu.

“5 MİLLETVEKİLİ BİR MASAYA OTURABİLİRSEK…”

Kulüp olarak önceliklerinin futbolcuların paralarının ödenmesi olduğunu söyleyen Başkan Süleyman Caner, “Biz yukarı çıkabiliriz her şey olabilir. Ama önceliğimiz çocukların alınterlerini vermek. Bunun için uğraşıyoruz. 5 milletvekili bir masaya oturabilirsek Zonguldakspor'a nasıl kökten çözüm bulabiliriz bunun uğraşını vermemiz gerek. Bunları halletmediğimiz sürece borç ve sıkıntı devam edecek. Bir araya gelmemiz lazım. Herkesi hafta sonu oynanacak maça davet ediyorum. Herkes kenetlensin ve takımına sahip çıksın.” şeklinde konuştu.

“BURAYA GELEN HER BAKAN SÖZ VERDİ AMA…”

Zonguldak Kömürspor Kulüp Başkanı Süleyman Caner, tesis ve stadyum konusunda herhangi bir gelişme olmadığını belirterek, “Tesis ve stadyumun dört bir tarafının kapanması konusunda hiç bir gelişme yok. Tesis konusunda çalışmamız devam ediyor. Saha konusunda artık söyleyeceğim bir şey yok. Milletvekillerimiz inşallah gündeme getirecektir. Görüşmeler benim açımdan bitmiştir. Çünkü ben belirli bir noktaya getirdim. Sahamız ekonomik nedenlerden dolayı plana alınmadı. Buraya gelen her bakan söz verdi ama netice hep aynı uygulamaya geçilmedi. Milletvekillerimiz bunun çaresini düşünecektir.” ifadelerine yer verdi.

 Haber: Fadime YILMAZ ELMA

Kaynak: Editör:
Etiketler: COŞKU, YOK,, YOKLUK, VAR!,
Yorumlar
Haber Yazılımı