COVİD-19 VE EĞİTİM
Haber
17 Ağustos 2020 - Pazartesi 10:47 Bu haber 1326 kez okundu
 
COVİD-19 VE EĞİTİM
COVİD-19 Haberi
COVİD-19 VE EĞİTİM

Beklenen açıklama geldi ve COVİD-19 vakaları ardından 16 mart 202’de kapatılan okulların, 31 Ağustos itibarıyla uzaktan eğitim yoluyla eğitime başlayacağı açıklandı. Yüzyüze eğitim ise 21 Eylül itibarıyla başlayacak.

 

İsteyen Özel Okullar ise 17 Ağustos itibarıyla uzaktan eğitim yoluyla çalışmalara başlayacak.

 

Açıklamalar, öğrenci ve veliler arasında memnunluk yaratmadı.

 

Son bir ay içinde ülke genelinde  ‘Fiziki temas mesafesi- Maske-hijyen’ kurallarına uyulmayış sonucu hastanelerdeki pozitif vaka artışı, okulların geleceğini etkileyeceği kuvvetle muhtemel.

 

Okullara ‘Yüzyüze eğitime hazırlık’ kapsamında Zonguldak’ta İŞKUR aracılığıyla yapılacak 500 kişilik istihdam dün son dakikada iptal edildi. Olay, ‘Yüzyüze eğitime geçiş bir süre daha uzayacak’ şeklinde yorumlanıyor.

 

Zonguldak açısından bakılırsa, vaka sayısı artıyor. Önlem teklif ve telkinlerine uyulmuyor. Şehirde ‘Hijyen’ açısından göze çarpan çalışma yok. Semt minibüsleri ‘Balık istifi yolcu taşıma işini sürdürüyor. ‘65 yaş üstünün şehir dışı çıkışları için ‘İzinler’ kaldırılmadı. Şimdilik ‘Sokağa çıkma yasağı yok’ deniyor.

 

Coronavirüs, seçilmiş ve atanmışların ‘Sevgi dili’ çerçevesindeki ‘Rica’ tavsiyeleri çerçevesinde sinsi sinsi halkı kuşatıyor. Havaların mevsim normali serinlemesiyle birlikte aleni yayılmaya başlayacaktır.

 

COVİD’e sevgi dili sökmez.

Haber : Adnan KÜÇÜKVAR 

Kaynak: Editör:
Etiketler: COVİD-19, VE, EĞİTİM,
Yorumlar
Haber Yazılımı