ÇUFALI, AÇILIŞ TÖRENİ’NE KATILDI google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber
17 Ekim 2020 - Cumartesi 13:07 Bu haber 640 kez okundu
 
ÇUFALI, AÇILIŞ TÖRENİ’NE KATILDI
EĞİTİM Haberi
ÇUFALI, AÇILIŞ TÖRENİ’NE KATILDI

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ)  Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde düzenlenen ’2020-2021 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Töreni’ne katıldı.

15 Ekim Perşembe günü,  Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen törene,  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Yükseköğretim Kurulu  (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç’ın yanı sıra devlet erkânı, bakanlar, YÖK üyeleri, ilgili kurum başkanları, büyükelçiler, rektörler ve öğrenciler katıldı. Açılış töreninin sonunda, YÖK tarafından her yıl, bireysel ve kurumsal olmak üzere iki kategoride verilen "YÖK 2020 Üstün Başarı Ödülleri" de sahiplerini buldu.

BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı açılış törenine ilişkin yaptığı açıklamada COVID-19 pandemisi sürecinin en kısa zamanda sona ermesini ve öğrencilerle bir araya gelmeyi temenni ettiklerini belirterek 2020-2021 Yükseköğretim Akademik Yılının ülkemize, akademik ve idari personel ile öğrencilerimize hayırlı olmasını diledi.

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç üniversitelerin akademik açılış töreninin son dört yıldır Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde düzenlendiğini belirterek , salgın nedeniyle zor zamanlar geçirdiğimiz günlerde bu seneki açılış töreninin Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleşmesi çalışma azmini güçlendirdiğini belirtti. Pandemiye rağmen uluslararası öğrenci sayısındaki artışa vurgu yapan YÖK Başkanımız yakalanan artış oranın hiç bir Avrupa ülkesinde görülmediğini söyledi.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan 2020-2021 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Töreni’nde yaptığı konuşmasında:  “Üniversitelerimizin 2020-2021 akademik yılının ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Coronavirüs salgını sebebiyle bir hayli zor şartlarda yürütülüyor olsa da akademik eğitim ve öğretim kesintisiz devam etmesi çok önemlidir. Uzaktan eğitim tecrübesi elbette önemlidir ama örgün eğitimin yerini tutmayacağı açıktır. İnşallah mümkün olan en kısa sürede diğer eğitim-öğretim kademlerinde olduğu gibi yükseköğretimde de yüz yüze eğitim-öğretimi başlatmayı hedefliyoruz. Yeni akademik yılda hocalarımıza ve öğrencilerimize Rabbimden başarılar temenni ediyorum.”  dedi.

Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÇUFALI,, AÇILIŞ, TÖRENİ’NE, KATILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı