Haber Detayı
12 Ocak 2018 - Cuma 13:20 Bu haber 1833 kez okundu
 
Daha çok çalışacağız
GÜNDEM Haberi
Daha çok çalışacağız

*** AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Harun Karacan, geldiği Zonguldak’ta partililere hitaben bir konuşma yaptı.
*** Karacan, “Zonguldak’ta üyelerimizin desteğiyle başkanlarımızın ve tüm teşkilatı desteğiyle 2019’daki Cumhurbaşkanımızın özellikle İslam coğrafyasında, dünyadaki liderliğini daha da pekiştirmek için daha da hak ettiği yerlere gelmesi için daha da bu ümmetin bu Müslüman coğrafyanın arkasında durması için başta yerel seçimlerden başlayarak daha çok çalışacağız”   

 
HABER: Çetin ÖZDEMİR
Çeşitli ziyaret ve partisinin sivil toplum örgütleriyle gerçekleştirilen toplantı için Zonguldak’a gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Harun Karacan, parti binasında 2019 seçimlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a destek istedi.
Vali Ahmet Çınar ve MHP ziyaretinin ardından parti binasına gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan, “Cumhurbaşkanımızın özellikle İslam coğrafyasında, dünyadaki liderliğini daha da pekiştirmek için daha da hak ettiği yerlere gelmesi, bu Müslüman coğrafyanın arkasında durması için sizlerin başta yerel seçimlerden başlayarak daha çok çalışacağız” dedi.
Parti binasındaki programa;  AK Parti Zonguldak milletvekilleri Faruk Çaturoğlu, Özcan Ulupınar, il Başkanı Zeki Tosun, Merkez ilçe Başkanı Mustafa Çağlayan, Kadın Kolları Başkanı Züleyha Arıman Yazıcı, Gençlik Kolları Başkanı Burhan Onuk, AK Partili ilçe ve belde Belediye başkanları, ilçe ve belde başkanları ile çok sayıda partili katıldı.


TOSUN: GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUZ.
Açılış konuşmasını yapan AK Parti il Başkanı Zeki Tosun, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Harun Karacan, “Sayın Genel Başkan Yardımcımıza Zonguldak’a yaptıkları ziyaretlerden dolayı teşekkür ediyoruz. Harun Karacan sivil toplum ve halkla ilişkilerden sorumlu genel başkan yardımcımızdır. Daha önce Eskişehir Ticaret Odası Başkanlığı yapmış Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği’nde yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. Yani bizlerin ve sizin içinden gelen bir ağabeyimizdir. Sabahleyin Valimizi ziyaret ettik. Biraz önce Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığına gittik. Buradan da yine bir dizi ziyaretler yapacağız. Ardından Dedeman Otel’de sivil toplum kuruluşları ile beraber olacağız. Zonguldak’ın bütün sivil toplum kuruluşlarını çağırdık. Zonguldak ve ülkemiz için neler yapabiliriz onun görüş ve önerilerini yapacağız. Tabii ki Zamana Karşı yarışıyoruz. Sayın Genel Başkan yardımcımız bugün bize zamanını Zonguldak’a ayırdı inşallah güzel bir program yapacağız” diye ifade etti. 


ULUPINAR: ZONGULDAK’TA AK PARTİ İKTİDARLARI DÖNEMİNDE 14 MİLYARLIK YATIRIM GERÇEKLEŞTİRİLMİŞTİR
AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar da yaptığı konuşmada, hükümetin Zonguldak’a yaptığı yatırımlar hakkında bilgi vererek, “Zonguldak’ta AK Parti iktidarları döneminde 14 milyarlık yatırım gerçekleştirilmiştir, 2 beldemiz ilçe olmuştur. Yüzyıl’ın projesi Filyos AK Parti döneminde başlamıştır. İnşallah Filyos projesinin ilk etabı 2019’da bitirilecek. Zonguldak ilçelerinde ve merkezinde kamu yatırımlarının anlamında büyük bir problemi yoktur. İnşallah bugün Zonguldak’ta çok hayırlı bir program olacak. Sayın Başbakanımızı da Zonguldak de misafir edeceğiz. Ben bu programları Zonguldak’ımıza hayırlı hizmetlere vesile olmasını Cenabı Allah'tan niyaz ediyorum” şeklinde konuştu. 


ÇATUROĞLU: İSTİHDAM VE İŞSİZLİK SORUNUMUZ VAR
AK Parti Milletvekili Faruk Çaturoğlu ise Zonguldak’ın geçmiş parlak günlerinden hatırlatma yaparak, bugün Zonguldak’ın istihdam ve işsizlik sorununun olduğunu vurgulayarak, “Ben Sayın Genel Başkan Yardımcımız ile Meclis’te komşuyuz ve odalarımız yan yanadır. Sık sık görüşüyoruz. Zonguldak’ta Sayın Genel Başkanımızı misafir etmekten ve ağırlamaktan büyük bir onur duyuyoruz. Sayın Genel Başkan Yardımcım Zonguldak madenciliğin ve ağır sanayinin başkenti bir şehirdir, geçmişi çok parlaktır. Millet Almanya’ya, İsviçre’ye, Fransa’ya gitmeden önce Zonguldak’a gelmiş bu kömür ocakları bulunması ile birlikte. Tabi bugün belli problemlerimiz var, istihdam ve işsizlik sorunumuz var, göç sorunumuz var. Bunlarla hep birlikte mücadele ediyoruz ve geldiğimiz an itibariyle Zonguldak’ımızın sadece kömürle bağımlı bir şehir değil alternatif sektörlerin de hayat bulduğu bir şehir oluşturmamız lazım, sanayiyi çeşitlendirmemiz lazım, turizmi, lojistiği, üniversitemizi daha da geliştirilerek bu sıkıntıyı de en iyi şekilde atlatmamız lazım. Bununla ilgili bir havza projesi çalışmaması yapıp Zonguldak’ımızı tekrar eski günlerine kavuşturmak istiyoruz” dedi.


KARACAN:  BİZ SİZİN ANKARA’DAKİ SESİNİZ, KULAĞINIZ OLMAK İÇİN BURADAYIZ
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Harun Karacan, Başbakan Binali Yıldırım’ın 20 Ocak’ta yapılacak 6. Olağan kongreye katılacağını ve başbakan gelmeden önce Zonguldak’a nelerin yapılması gerektiği konusunda bilgi almak üzere geldiklerini ifade ederek, “Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımızın talimatıyla Zonguldak’ımıza geldik. Zonguldak’ta sivil toplum örgütlerimiz il başkanlarıyla, oda başkanları, sendika başkanları, Dernek başkanları, mahalle başkanları ve belediye başkanlarımızla beraber bugün Zonguldak’ta Sayın Başbakanımız gelmeden evvel ne yapabiliriz, nasıl bir çalışmalar yapabiliriz onun için geldik. Biz buraya değerli dostlarımızla beraber, değerli milletvekillerimize beraber sizleri hatırını sormaya geldik. Teşkilatımızla birlikte olmaya geldik. Zonguldak için ne yapabiliriz, Zonguldak’a nasıl hizmet edebiliriz, Sayın Başbakanımız gelmeden evvel Zonguldak’ın önemli hassasiyet konularını almak için buradayız. Burada sizlere hizmet eden il başkanınız, burada kadın kolları, gençlik kolları ve belediye başkanlarımız, Gençlik Kolları başkanımız tüm başkanlar burada. Sizlere hizmet eden insanlar hep burada. Biz Ankara’dan gelip genel merkezimizden Genel Başkan Yardımcısı olarak sizlere bir farkındalık olarak bir farklı gözle bakmak için buradayız. Biz sizin işlerimizi kolaylaştırmak için buradayız. Biz sizin Ankara’daki sesiniz kulağınız olmak için buradayız. Nasıl ki, burada vekillerimiz varsa hepsi için buradayız o yüzden misafir geldik. Gelişimiz güle güle oldu, inşallah gidişimiz de güle güle olur. Bugün Zonguldak’ta Valimize görüştük, Milliyetçi Hareket Partisi’ni ziyaret ettik ve İl başkanıyla sohbet ettik ve şimdi de kendi yerimiz yuvamız olarak partimizin, değerli dava arkadaşlarımıza beraberiz. Bu Kutlu dava için ne kadar hizmet eden varsa hepsinden Allah razı olsun, bu kutlu davada zerre kadar Türkiye’nin gelişimi için, Türkiye’nin bekası için, Türkiye’nin istiklal ve istikbali için kim ne yaptıysa hepsinden Allah razı olsun. İster Genel Başkanı, ister yardımcısı, ister Belediye Başkanı, ister sandık başkanı, ister mahalle başkanı isterse sadece bir üye, isterse de sade vatandaş Allah onlardan razı olsun.


“BİZ, BİZDEN SONRAKİ KUŞAKLARA KARŞI HEPİMİZ SORUMLUYUZ”
Bu mücadeleyi hep birlikte sürdüreceğiz. Sizler bu uğurda çok şeylerden feragat ediyorsunuz. Bu kolay bir şey değil. Bu herkese de layık olacak herkese de nasip olacak bir şey değil. Bu yüzden değerli dava arkadaşlarım sizler ne kadar iyi olursanız, bir olursanız Sayın Genel Başkanım, Sayın Cumhurbaşkanımız Ankara’da ve dünyada o kadar kuvvetli olur. O yüzden hep birlikte hepimiz gençlik kollarımızla, kadın kollarımızla, belediye başkanlarımızla, tüm teşkilat mensuplarımızla, milletvekillerimizle bu memleketin bekası ve geleceği için hep birlikte yan yana durmalıyız. Biz, bizden sonraki kuşaklara karşı hepimiz sorumluyuz. Bizim atalarımız, dedelerimiz kendi rahatını düşünmemiş. Bizim atalarımız, dedelerimiz İstiklal savaşında, Çanakkale savaşında hiç böyle bir şey düşünmemiş, ‘işim var, gücüm var’ dememiş. Bu memleket için canını vermişler şehit oldular. Kimileri Gazi oldular. 15 Temmuz’da da aynısı oldu. Bayrağımız, ülkemiz için vatandaşlarımız hain darbe girişimini engellediler. O yüzden değerli dava arkadaşlarım inşallah sizler de bu duygu bu hissiyatı taşıyan, bu memleketin en güzel yerlerinde bu mücadeleyi sürdüren dava arkadaşlarımız inşallah sizlerle bu Kutlu davada her birinizin etrafı ile çevresi ile ailesiyle, bu davaya daha fazla gönül veriyorsunuz, daha da vereceğinize ben yürekten inanıyorum. 
Ben Hepinize samimiyeti için dostluğu için geldiğinden beri ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Tabii ki il başkanımızın kaptanlığında, il başkanı il de Genel Başkanı temsil eder. İl başkanının kaptanlığında İnşallah Zonguldak’ta üyelerimizin desteğiyle başkanlarımızın ve tüm teşkilatı desteğiyle 2019’daki Cumhurbaşkanımızın özellikle İslam coğrafyasında, dünyadaki liderliğini daha da pekiştirmek için daha da hak ettiği yerlere gelmesi için daha da bu ümmetin bu Müslüman coğrafyanın arkasında durması için sizlerin başta yerel seçimlerden başlayarak daha çok çalışacağız” diyerek Zonguldak’ta olmaktan mutlu olduklarını ifade etti.
Yapılan konuşmaların ardından, AK Parti il Başkanı Zeki Tosun, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan’a Zonguldak’ın simgesi madenci heykeli hediye ederken, Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci ise dünyaca tanınan Devrek bastonu hediye etti. 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Daha, çok, çalışacağız,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı