Haber Detayı
07 Haziran 2017 - Çarşamba 18:01 Bu haber 5921 kez okundu
 
Demirci maden sergisi gezdi
Genel Maden İş Sendikası Genel Başkanı Ahmet Demirci TMMOB Maden Mühendisleri Zonguldak Şubesi’nde Ressam İrfan Ertel’in 3-10 Haziran tarihleri arasında sergilediği sergiye katıldı.
KÜLTÜR Haberi
Demirci maden sergisi gezdi

Ressam İrfan Ertel’in TMMOB Maden Mühendisleri Zonguldak Şubesi’nde 3-10 Haziran tarihleri arasında sergilediği “Maden İşçileri Resim Sergisi’ni ziyaret eden Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Ahmet Demirci; “Bir madencinin yaşamı her yönüyle ortaya konmuş. Hocamızın emeğini saygıyla selamlıyorum” dedi.
GMİS Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Kahraman Kabasakal ile birlikte sergiyi ziyaret eden Demirci’ye ressam Ertel, resimlerde işlemiş olduğu temalar ve vurgulamalar hakkında değerlendirmelerde bulundu.
Demirci; ressam Ertel’in maden işçisinin çalışma hayatını, iş kazalarını, ölümlerini, umutlarını, madenci ve ailesini işleyen resimlerini incelediğinde, bir madenci olarak duygu travması yaşadığını belirterek, serginin maden işçilerinin yoğun olarak bulunduğu bölgelerde mutlaka sergilenmesi gerektiğini vurguladı.
Ressam İrfan Ertel, sergiyi TTK’ya bağlı Karadon, Kozlu ve Üzülmez’ de de sergilemeyi düşündüğünü ve daha sonra ülke genelinde madenciliğin yoğun olduğu bölgelerde sergilemeyi düşündüğünü söyledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Demirci, maden, sergisi, gezdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı