0
Haber Detayı
16 Nisan 2019 - Salı 12:50 Bu haber 3363 kez okundu
 
DEMİRSU’DAN İŞÇİ ALIMI AÇIKLAMASI
GÜNDEM Haberi
DEMİRSU’DAN İŞÇİ ALIMI AÇIKLAMASI

Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü Gönül Demirsu, TTK’ya alınacak 500 işçi ve toplum yararına alınacak 300 kişi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Demirsu yaptığı açıklamada, Türkiye Taşkömürü Kurumuna 500 kişi ve toplum yararı programına da 300 kişinin alınacağını belirterek açıklamalarda bulundu.

Demirsu, “İlimize alınacak istihdamla ilgili tüm başvurularda Türkiye İş Kurumuna müracaat edilmesi gerekiyor. Kurum olarak tüm başvurular bizden geçecek. Türkiye Taşkömürü Kurumuna daha önce bin kişi alınmıştı ve 500 kişi daha alınacak. 500 kişinin alımı ile ilgili Türkiye Taşkömürü Kurumu’ndan herhangi bir yazı gelmedi. Yazı geldiği andan itibaren ilana çıkacağız ve bu ilan süresi beş gün olacaktır. Başvuru sonucunda daha önce alınan bin kişi prosedürü bu 500 kişilere de uygulanacaktır. Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü ile yaptığımız görüşmede işçi alımının Nisan ayı içerisinde olacağı konusunda hemfikir olduk. Türkiye Taşkömürü Kurumu’ndan yazı geldiği andan itibaren kamuoyunu bilgilendireceğim.”

“VALİ BEKTAŞ İLE GÖRÜŞECEĞİM”

Diğer yandan Toplum Yararına Çalışma Programı (TYP) kapsamında 300 kişi alınacağına değinen Demirsu; “Alınacak 300 kişi çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarında altı aylığına istihdam edilecektir. Bunun alt yapısını hazırlıyoruz. Haziran ayında son bulacaktır. Hangi kurumlara alacağımız konusunda herhangi bir program yapmadık. Vali beyle görüştükten sonra karar vereceğiz. Belediyeler ve diğer kamu kurum kuruluşları olabilir. Nisan ayı içerisinde bu konu kesinleşecek.” diye konuştu.

Haber: Muhammet KARAPINAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: DEMİRSU’DAN, İŞÇİ, ALIMI, AÇIKLAMASI,
Yorumlar
Haber Yazılımı