google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber Detayı
20 Temmuz 2020 - Pazartesi 18:38 Bu haber 3790 kez okundu
 
DEVA'DA SOĞUK SAVAŞ!
SİYASET Haberi
DEVA'DA SOĞUK SAVAŞ!

Türkiye siyasi hayatına geçtiğimiz aylarda giriş yapan Zonguldak’ta ise İl Başkanı Fatih Keleş önderliğinde teşkilat yapılanmasını sürdüren Demokrasi ve Atılım Partisi’nde (DEVA) erken dönemde çekişmeler başladı.

Parti binasında tadilat çalışmaları devam ederken Başkan Keleş aynı zamanda Merkez ve diğer ilçelerde yapılanma çalışmalarına hız verdi. Dört ilçe için başkan adayı isimlerine Ankara’ya yollayan Keleş, ilçe başkanları için alternatifli listeden ziyade tek isimler üzerinden adeta bir atama havasında hareket ediyor.

DEVA asıl kangren olan konu ise ‘Ereğli ilçe başkanının kim olacağı?’ sorusunun cevabı olarak göze çarpıyor. Ali Bacan tarafından Fatih Keleş ile birlikte ‘kurucu’ yetki belgesi alan Handan Aktimur arasında adeta bir soğuk savaş sürdürülüyor. Aktimur’un Ereğli ilçe başkanı olmak istediği ancak Fatih Keleş’in böyle bir atamaya karşı çıktığı kulislerde konuşuluyor. Yaşanan durumun arka planında ise Zonguldak-Ereğli çekişmesi olduğu ise bir başka iddia.

Handan Aktimur’un DEVA Genel Merkezi aracılığı ile ilçe başkanlığı için bastırdığı ancak Fatih Keleş’in ‘patron benim’ mesajı ile kendisinin bypass edilmesine mani olduğu siyasi parti kulisleri içinde konuşuluyor. Yaşanan gelişmeler DEVA Partisinde siyaset sanatının tüm inceliklerinin sergileneceği yorumlarını beraberinde getirdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: DEVA'DA, SOĞUK, SAVAŞ!,
Yorumlar
Haber Yazılımı