DEVA’ DAN ZAM TEPKİSİ
Haber
23 Şubat 2021 - Salı 14:47 Bu haber 487 kez okundu
 
DEVA’ DAN ZAM TEPKİSİ
GÜNDEM Haberi
DEVA’ DAN ZAM TEPKİSİ

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Zonguldak İl Başkan Yardımcısı Şenol Öztürk, ekonomide yaşanan kötü gidişata ilişkin açıklamalarda bulundu. Öztürk açıklamasında, “Suya zam, elektiriğe zam, gaza zam, yağa zam, ulaşıma zam, ekmeğe zam, zama zam! Zam yeter mi yetmez, birde yüksek vergi! Memleketimizde emeklinin, işçinin, öğrencinin, memurun, esnafın artık yüzü gülmüyor, zor nefes alıyorlar. Ellerinden gelse aldıkları nefese bile vergi getirecek bir iktidarla önlerini göremiyorlar. İnsanlarımız yurt dışına çıkma hayalleri kuruyor.” dedi.

“EKMEĞE ZAM GELDİ”

Ekmek zammına ilişkin eleştirilerde bulunan Şenol Öztürk, “Vatandaşa Ay'a bak Ay'a derken, malesef ekmeğe zam getiriyorlar. Nasıl olsa onlara hava hoş, ekmek yoksa bir keyif çayı içiyorlar. Bu irili ufaklı iktidar ortaklarının ülkemizi nereye götüreceği bellidir, ay hikaye gidişat malesef doksanlı yılların karanlık Türkiye'sidir. Tabi o dönemleri küçük ortak iyi bilmektedir, dönemin koalisyon ortaklarındandır. Bugünde iktidar ortağı olarak yine vizyonlarını konuşturarak ülkemizi hızla geriye götürmektedir. Yakında ekmek karneside yeniden ortaya çıkabilir. Bardakla satılan sıvı yağdan, ikiye bölünmüş margarine kadar temel ihtiyaç maddelerinin nasıl satıldığını gördük. Zannediyoruz sırada dilimle satılan ekmeği göreceğiz. Vatandaşımız artık değil haftalık, günlük; öğünlük alışverişini zor yapar hale gelmiştir. “ ifadelerini kullandı.

ESNAFIN SESİNİ DUYAN VAR MI? YOK!

Esnafın sahipsiz olduğunu dile getiren Öztürk, “Çünkü artık seslerini çıkartacak halleri kalmamıştır, esnaf bitmiştir. Gerçekten yaklaşık bir yıldır kapalı olan esnafımızı nasıl görmezden geldiler çok merak ediyoruz. Milyonlarca insanı mağdur ettiler. Bir ülke zorlansa ancak bu kadar kötü yönetilebilir. Şu meşhur müteahit beşli çeteye sahip çıktılarının yarısı kadar esnafa sahip çıksalardı eğer inanın esnafımız biraz nefes alırdı.” dedi.

ZONGULDAK’IN DEVASI HAZIR

Her kaleme zam geldiğine dikkat çeken DEVA Partisi İl Başkan Yardımcısı Şenol Öztürk, “Suya zam, elektiriğe zam, gaza zam, yağa zam, ulaşıma zam, ekmeğe zam, zama zam! Zam yeter mi yetmez, birde yüksek vergi! Memleketimizde emeklinin, işçinin, öğrencinin, memurun, esnafın artık yüzü gülmüyor, zor nefes alıyorlar. Ellerinden gelse aldıkları nefese bile vergi getirecek bir iktidarla önlerini göremiyorlar. İnsanlarımız yurt dışına çıkma hayalleri kuruyor. Ülkemizin bu denli savrulmasından rahatsızız. Yurttaşlarımızın dertlerini biliyoruz. DEVA Partisi olarak elimizi değil, başımızı taşın altına koyarak ülkemizi içine düştüğü bu karanlık tünelden çıkaracağız. Herkes müsterih olsun Türkiye'nin ve Zonguldak'ın DEVA'sı Hazır.” İfadelerini kullandı.

Haber Merkezi

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: DEVA’, DAN, ZAM, TEPKİSİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı