DEVREK BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI
Haber
05 Mart 2021 - Cuma 17:42 Bu haber 789 kez okundu
 
DEVREK BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI
SİYASET Haberi
DEVREK BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI

Devrek Belediye Meclisi, Belediye Başkanı Çetin Bozkurt Başkanlığında toplandı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan 2021 yılı Mart Ayı Olağan Toplantısı’nda, ‘Devlet Su İşleri 23. Bölge Müdürlüğü’nün Filyos Havzası yerleşimleri içme, kullanma ve endüstri suyu sağlanması ile ilgili protokol yapılması’ konusu hakkında meclis üyelerine ve kamuoyuna bilgi veren Başkanımız Çetin Bozkurt, DSİ 23. Bölge Müdürlüğü tarafından ilçemiz sınırları içerisinde iki adet içme suyu barajı ile bir adet arıtma tesisi yapılacağını belirtti. Bu proje ile Devrek, Gökçebey ve Çaycuma ilçeleri ile bu ilçelere bağlı beldeler ve 60 köyün su ihtiyacını karşılanacağını ifade eden Başkanımız Bozkurt,  Devrek’in gelecekte ciddi bir su sorunu yaşamaması için bu projede yer alınması gerektiğini aktardı.
Bu projenin hayata geçirilmesinin ardından Zonguldak Valiliği İdare ve Denetim Müdürlüğü tarafından kurulacak olan ‘Filyos Vadisi İçme Suyu ve Alt Yapı Hizmetler Birliği’ne üye olunması konuları ile gündemdeki diğer maddeler görüşülerek karara bağlandı.
Belediye Başkanı  Çetin Bozkurt meclis üyelerine teşekkür ederek 01 Nisan 2021 Perşembe günü toplanmak üzere oturumu sonlandırdı.

Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: DEVREK, BELEDİYE, MECLİSİ, TOPLANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı