DEVREK’TE GAZİLER GÜNÜ TÖRENLE KUTLANDI
Haber
19 Eylül 2021 - Pazar 13:21 Bu haber 554 kez okundu
 
DEVREK’TE GAZİLER GÜNÜ TÖRENLE KUTLANDI
GÜNDEM Haberi
DEVREK’TE GAZİLER GÜNÜ TÖRENLE KUTLANDI

Sakarya Meydan Muharebesi’nin kazanılmasının ardından, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 19 Eylül 1921 tarihinde mareşallik rütbesi ve gazilik unvanı verilmesinin yıldönümü olan “19 Eylül Gaziler Günü” Devrek  Cumhuriyet Alanı’nda törenle kutlandı. 
Devrek Kaymakamlığı, Devrek Belediye Başkanlığı ve Muharip Gaziler Derneği tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunulmasıyla başlayan program, saygı duruşunda bulunma, İstiklal Marşı’nın okunması, günün anlam ve önemini belirten konuşma ve şiirlerin öğrenciler tarafından okunmasıyla devam etti. 
Gazilerden Emrah Bölükbaşı’nın günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından program sona erdi. 
Cumhuriyet Alanı'ndaki törenin ardından, Devrek Öğretmenevi’nde Gazilerle ile birlikte kahvaltı programı düzenlendi. Kahvaltı programının ardından Pınarönü Köyü’nde kabirleri bulunan Kıbrıs Gazisi Remzi Akça ve Şehit Piyade Uzman Çavuş Bahattin Bakır mezarı başında anıldı.
Törene İlçe Kaymakamı Ümit Altay, Devrek Belediye Başkanvekili  Şeref Aydınlı, İlçe Jandarma Komutanı Emrah Dinar, İlçe Garnizon Komutanı Astsubay Üstçavuş Ali Tanrıverdi, İlçe Emniyet Müdürü Ömer Seyfi Paça, siyasi parti yöneticileri, Daire Amirleri, Devrek Muharip Gaziler Derneği ve Sivil Toplum Kuruluş yöneticileri katıldı.

 

Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: DEVREK’TE, GAZİLER, GÜNÜ, TÖRENLE, KUTLANDI, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı